ولنگاری فرهنگی باید مهار شود

سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان با اشاره به اظهارات مقام معظم رهبری درباره نوعی ولنگاری فرهنگی در کشور گفت: معتقدم مباحث فرهنگی در کشور متولی مشخصی ندارد.

وی با اشاره به مباحث بدحجابی در جامعه افزود: در حال حاضر بدحجابی به معضل بزرگی در جامعه تبدیل شده و روز به روز هم اوضاع  آن وخیم‌تر می شود.

عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به کم‌کاری برخی وزارتخانه‌ها و دستگاه های اجرایی درباره مسائل فرهنگی کشور، بیان داشت: به عنوان مثال زمانی که ما از وزیر فرهنگ درباره معضل بدحجابی سوال می‌کنیم آنها به ما می‌گویند متولی این موضوع وزارت کشور است و ما وقتی از وزارت کشور درباره این رابطه سوال می‌کنیم آنها به ما می‌گویند که ما مسئول نیستیم و نیروی انتظامی متولی این موضوع است؛ بنابراین هر کدام از این ارگان ها در برابر سوالات نمایندگان مسئولیتشان را بر گردن سایر دستگاه ها می‌اندازند و همچنین می‌گویند که 26 گروه مسئولیت مدیریت فرهنگی در کشور را بر عهده دارند که این خود تقریبا سلب مسئولیت از وظایف است.

موسوی لارگانی با تأکید مجدد بر اینکه مدیریت واحد فرهنگی در کشور وجود ندارد اظهار داشت: در حال حاضر دولت اقدام به ارائه لایحه‌ای جامع در این زمینه نمی‌کند و برخی دولت‌های گذشته  هم همین مسیر را طی کرده‌اند که ضرورت دارد مجلس در این زمینه ورود کرده و طرحی را در این راستا تدوین کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ نماینده مردم فلاورجان ادامه داد: این طرح باید مشخص کند که متولی فرهنگ در کشور کدام نهاد است تا از این طریق پاسخ کم‌کاری‌ دستگاه‌ها داده شود.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ولنگاری فرهنگی باید مهار شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات