کمبود اعتبارات دستگاه قضا نادیده گرفته شد

فرهاد تجری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به انتقاد رئیس دستگاه قضا مبنی بر پایین بودن اعتبارات قوه قضاییه گفت: با توجه به اینکه قوه قضاییه در طراحی و تدوین بودجه سالانه و قوانین مالی و همچنین در تصویب آنها نقشی ندارد، می توان گفت به نوعی مظلوم واقع شده و نیازمند یاری سایر قواست.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه امکانات و نیازمندی‌های قوه قضاییه باید توسط دو قوه دیگر یعنی مقننه و مجریه تامین شود، تصریح کرد: در این مسیر دولت نیازمندی‌های خود را ارجح‌تر می‌داند لذا کمترین توجه را به نیازمندی‌های دستگاه قضا دارد.

وی ادامه داد: در این فرایند، کمبود اعتبارات و حقوق دستگاه قضایی نادید گرفته شده و این در حالی است که قوه قضاییه دستگاهی حاکمیتی است که به هیچ عنوان نمی‌تواند اختیارت خود را به سازمانی دیگر واگذار کند یا نادیده بگیرد.

تجری ضمن بیان اینکه نمی‌توان از مردم خواست دادخواست یا شکایت خود را به دستگاه قضایی به دلیل کمبود قاضی و اعتبارات ندهند، گفت: با این شرایط که قوه قضاییه مجبور به ارائه خدمات است، دولت و مجلس می‌توانند گام بلندی را برای کمک به این نهاد بردارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم برنامه ششم توسعه را یادآور شد و گفت: این برنامه به گونه‌ای باید طراحی شود که بتوان حداقل اعتبارات لازم و نیروی انسانی مورد نیاز را تعبیه کرد،

وی افزود: در قانون برنامه پنجم توسعه مجوز جذب 5 هزار نفری قضات به قوه قضاییه داده شد که گره گشا نیز بود ازاین رو در برنامه ششم نیز باید این موضوع تکرار شود.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب درمجلس دهم، تصریح کرد: شاخصی برای جذب قضات یا درصدی به صورت جهشی جهت افزایش بودجه قوه قضاییه باید در برنامه ششم توسعه ذکر شود که بر مبنای آن بودجه ریزی سالانه نیز انجام گیرد.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمبود اعتبارات دستگاه قضا نادیده گرفته شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات