برای عضویت در کمیسیون ها زیر پوست مجلس یارکشی می شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ کاظم جلالی نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به حضور و عضویت نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس دهم گفت: انتخاب کمیسیون‌ها در این دوره معتدل‌تر از دوره‌های قبل مجلس است.

وی افزود: در دوره‌های قبل در کمیسیون امنیت ملی قریب به 70 تا 80 نماینده متقاضی داشت اما در این دوره حدود 40 نفر ثبت‌نام کردند.

جلالی تصریح کرد: با وجود اینکه فرهنگ مهم‌ترین مقوله در کشور است اما متاسفانه  فقط 3 یا 4 نماینده خواهان حضور در کمیسیون فرهنگی بودند.

این نماینده مجلس دهم از تشکیل جلسه تعیین و تکلیف عضویت نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی خبر داد و گفت: امروز رؤسای شعب 15گانه به اضافه یکی از نواب رئیس در راستای تعیین اعضای کمیسیون‌ها جلسه تشکیل خواهند داد، که در این جلسه براساس 3 مؤلفه دانش، تجربه و سابقه عضویت در کمیسیون تصمیم‌گیری خواهد شد.

نماینده مجلس تصریح کرد: بر این اساس کمیسیونی که بیش از نیاز عضو دارد باید افراد مازاد را به کمیسیون‌های دیگری منتقل کند.

وی درباره انتخاب رئیس کمیسیون‌ها ادامه داد: رئیس و هیئت رئیسه کمیسیون‌های تخصصی توسط اعضای کمیسیون‌ها انتخاب می‌شود اما براساس اصلاح آیین‌نامه در مجلس ‌نهم رئیس کمیسیون اصل 90 با رأی مستقیم نمایندگان انتخاب می‌شود.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس خاطر نشان کرد:  نمایندگانی که برای ریاست در کمیسیون‌ها مطرح هستند برای عضویت با دوستان دیگر صحبت و یارکشی می‌کنند و زیر پوست مجلس این اتفاق‌ها در حال انجام است.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برای عضویت در کمیسیون ها زیر پوست مجلس یارکشی می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات