احتمال زلزله با ریشتر بالا در سال 96!/ هر دقیقه جلسه علنی مجلس چند میلیون؟/ کنایه سنگین کمال تبریزی به فراستی و افخمی/ وضعیت اقتصادی طلاب؟

تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کم‌رنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

علت بستری شدن عفت مرعشی در بیمارستان

اطلاعیه دفتر ایت الله هاشمی رفسنجانی در پی بستری شدن عفت مرعشی: متن این اطلاعیه به شرح زیر است: پیرو تماس‌های مکرر تلفنی برخی از هموطنان عزیز و رسانه‌های جمعی، در خصوص چرایی و چگونگی بیماری سرکار خانم عفت مرعشی، همسر آیت الله هاشمی رفسنجانی، به اطلاع می‌رساند که ایشان به خاطر بیماری اثنی عشر در یکی از بیمارستان‌های تهران، بستری شده و مورد عمل جراحی قرار گرفته است. حال عمومی ایشان خوب است و انشاءالله پس از دوران نقاهت، مرخص خواهند شد.


پاسخ حجاریان به ادعای BBC درباره امام (ره)

سعید حجاریان با اشاره به اسناد ادعایی در خصوص پیام امام خمینی به دولت کندی که هنگام حصر در قیطریه منتشر شده، گفت: در جریان گزارش اخیر بی‌بی‌سی ادعا شده که امام از طریق آیت‌الله شیخ خلیل کمره‌ای پیغامی را به دولت کندی فرستاده است؛ در حالی که نکته مهم در این میان آن است که اساسا شیخ خلیل کمره‌ای در طول حصر امام امکان ملاقات با ایشان را نداشته است. در دوران حضور امام در منزل آقای روغنی در قیطریه همسر امام لیستی بیست نفره را به سیف عصار مسئول پرونده امام در ساواک می‌دهد تا این افراد برای ملاقات بتوانند به محل اقامت امام بیایند؛ اما از این لیست بیست نفره فقط چند نفر از نزدیکان امام همچون مرحوم آیت‌الله پسندیده و آیت‌الله اشراقی امکان حضور پیدا می‌کنند و لذا اصلا آقای کمره‌ای ملاقاتی با امام نداشته است که بخواهد پیغامی از طرف ایشان ببرد.شاه همانگونه که در قضیه دکتر امینی نیز نمایان بود، نسبت به جناح دموکرات آمریکا و دولت کندی حساسیت داشت و این امر دلیل دیگری بر عدم امکان ارسال چنین پیغامی به کندی از طرف امام محسوب می‌شود. خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی که این گزارش را منتشر کرده، نماینده سابق این شبکه در تل آویو بود که گرایش شدیدی به صهیونیست‌ها دارد؛ اتفاقا به همین دلیل او را از این سمت عزل کرده و به نمایندگی در آمریکا فرستادند و اکنون به قول خودش به دنبال اسناد رفته است، در حالی که حتی یک سند هم در مورد رابطه امام با کندی منتشر نکرده است؛ او اگر راست می‌گوید این سند را منتشر کند. ایسنا این خبر را منتشر کرد.


کنایه رئیس دادگستری تهران به برادر رئیس جمهور

غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران گفت: بعضی از سیاسیون با برخی از هتاکان به نظام و انقلاب عکس یادگاری می‌گیرند، این امر دهن کجی به نظام اسلامی و حاکمیت است. در تمام کشورهای دنیا زندانی‌های امنیتی زندانیان مخالف حکومت هستند. مبادا زندانی‌ای بیشتر از موعد قانونی خود در زندان بماند. مبادا کسی که اصلاح شده و شرایط برخورداری از تسهیلات حقوقی از جمله آزادی مشروط را دارد از این حقوق برخوردار نشود. این نگرش خوشبختانه در قوه قضاییه در حال ایجاد است. . ایسنا این خبر را منتشر کرد.


خسارت مالی مینو خالقی جبران می شود!

شایعاتی هست که خانم مینو خالقی با برخی سیاسیون ملاقات کرده و به او وعده داده شده خسارت مالی حضور ناکامش در انتخابات مجلس را دریافت خواهد کرد.مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی طی یادداشتی نوشت: من از صحت این خبر مطمئن نیستم اما شایعاتی هست که خانم مینو خالقی با برخی سیاسیون ملاقات کرده و به او وعده داده شده "خسارت مالی" حضور ناکامش در انتخابات مجلس را دریافت خواهد کرد. اگر چنان ملاقات و چنین وعده ای درست باشد، این پول لابد از بیت المال و نه طبعا جیب مبارک آقایان پرداخت خواهد شد. خبرگزاری فارس این خبر را منتشر کرد.


دیپلمه ها بیشتر ازدواج و طلاق دارند

احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفته دوام زندگی مشترک زوجین به کمتر از سه سال رسیده است و ۶ درصد طلاق ها در سال اول و ۱۱ درصد مربوط به زندگی مشترک بیش از ۲۰سال بوده است. تویسرکانی هم چنین گفته ۶۷درصد ازدواج ها در مردان مربوط به مردان با تحصیلات دیپلم و زیر دیپلم بوده است و ۶۵درصد ازدواج ها در زنان به زنان با همین تحصیلات اختصاص دارد. به گفته معاون قوه قضائیه ۶۸درصد طلاق در مردان، مربوط به دیپلم و زیر دیپلم بوده است که در زنان این میزان ۶۵درصد بوده است. خبرگزاری مهر این خبر را منتشر کرد.


جنجال در باشگاه تراکتور 

ادموند اختر پیرامون اتفاقات رخ داده پس از عقد قرارداد داخلی مدافع ملی پوش ارمنستان با باشگاه تراکتورسازی و فسخ این قرارداد اظهار داشت: برای من جای تعجب است که چطور چیزی بالغ بر 300 هزار ایرانی که حدود 200 هزار نفر آنها آذری زبان های کشورمان هستند در ارمنستان زندگی و بیزنس می کنند آن وقت عده معدودی در حدود 20 نفر از افراد خط گرفته با مسموم کردن جو می خواهند رابطه بین مردم کشور ارمنستان و استان آذربایجان شرقی ایران را تیره و تار نشان دهند.وی افزود: این گناهی نابخشودنی است که به اعتقاد من حتی می تواند از سوی مسئولان ذیربط قابل پیگیری باشد. من با توجه به سفرهای متعددم به ارمنستان اطلاع دارم حدود سه، چهار تن از کارمندان سفارت ایران در ارمنستان هم آذری زبان هستند. فوتبال حرفه ای شده و قطعا مردم شریف آذربایجان ایران هم نسبت به چنین اتفاقی با خنده و تمسخر مواجه خواهند شد. کاپ این خبر را منتشر کرد.


انتقاد روحانی از برخی رسانه ها

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با تاکید بر تلاش مضاعف برای تحقق سریع اقتصاد مقاومتی که به عنوان شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی نامگذاری شده، اظهارداشت: برای تحقق سریع اقتصاد مقاومتی همه باید در کنار هم تلاش کنیم تا در سایه این تلاش به اهداف تعیین شده دست یابیم. رییس جمهوری همچنین به نقش ارزشمند رسانه ها در پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی پرداخت و ادامه داد: متاسفانه برخی رسانه ها در پرداختن به اقتصاد مقاومتی صرفا انتظارات جامعه را افزایش داده و در مقابل، نقش تلاش و کوشش همگانی و امید به آینده را کمرنگ می‌کنند که این اساسا خلاف سیاست های اقتصاد مقاومتی است.


پیش بینی یک احمدی نژادی از انتخابات 96

محمدرضا میرتاج الدینی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگویی اظهار داشت: اصولگرایان نسبت به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده با انسجام و برنامه ریزی خواهند آمد. اصولگرایان تجربه خوبی بابت نتایج انتخابات مجلس و ریاست جمهوری 92، بدست آوردند که به بازسازی گفتمانی و سازماندهی مجدد نیروهایشان و همچنین حضور قوی و جدی در انتخابات ریاست جمهوری کمک می کند.وی تصریح کرد: نیروهای ارزشی و انقلابی اصولگرایان باید بازنگری در گفتمان خودشان داشته باشند. این دوستان باید مواردی که باعث شد حداقل در بعضی از حوزه ها از جمله تهران مردم از آنها روی برگرداندند را تجزیه و تحلیل کنند.این نماینده مجلس دهم تاکید کرد: ما در سال 92 یک اشتباه تاکتیکی داشتیم که منجر به شکست شد ولی الان می توان این موضوع را بازسازی کرد و به وحدت رسید.میرتاج الدینی در پاسخ به این سوال که ایا امکان این وجود دارد که اصولگرایان روی همان افرادی که 92 کاندیدا شدند سرمایه گذاری کنند، گفت: خیر، احتمالا نیروهای جدید وارد گود انتخابات خواهند شد.این گفت و گو را انتخاب منتشر کرده است.


هر دقیقه جلسه علنی مجلس چند میلیون؟

با نگاه به مشروح مذاکرات مجلس در سال 93 می‌توان دریافت که خانه ملت در سال 93 از روز 17 فروردین ماه تا 25 اسفندماه جلسه علنی داشته و در مجموع 112 نشست علنی برگزار کرده است. البته در برخی از روزهایی که مجلس جلسه علنی داشت، این نشست‌ها به‌دلیل بررسی طرح‌ها و لوایح مهم و زمان‌بر مثل لایحه بودجه، در دو شیفت کاری برگزار شده است.با جمع ساعات و دقایق برگزاری جلسات علنی در سال 93 پی می‌بریم که مجلس حدود 28501 دقیقه جلسه علنی داشته است.همچنین بودجه مجلس شورای اسلامی در سال 93 در دو بخش اعتبارات هزینه‌ای و اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای تعریف شده است که در بخش اعتبارات هزینه‌ای، ردیف‌های بودجه‌ای برای برنامه‌های قانون‌گذاری، برنامه‌های نظارت و... وجود دارد.براین اساس سرجمع بودجه‌های مصوب مجلس در سال 93 رقمی در حدود 496 میلیارد تومان است که براساس گزارشات دیوان محاسبات کشور و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، عملکرد مالی اعتبارات هزینه‌ای و اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای رقمی در حدود 506 میلیارد و 841 میلیون تومان است.با محاسبه این ارقام و تقسیم میزان بودجه مجلس بر ساعاتی که جلسه علنی برگزار شده است، می‌توان به ارقام زیر رسید:این خبر را تسنیم منتشر کرده است.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «احتمال زلزله با ریشتر بالا در سال 96!/ هر دقیقه جلسه علنی مجلس چند میلیون؟/ کنایه سنگین کمال تبریزی به فراستی و افخمی/ وضعیت اقتصادی طلاب؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات