همه مردم باید در کمک به بهزیستی مشارکت داشته باشند

به گزارش ایرنا، محمدرضا خبار روز چهارشنبه در اولین نشست شورای مشارکت های مردمی بهزیستی استان در سالن غدیر استانداری پیشنهاد داد کارکنان دستگاه های اجرایی تفاهم کنند تا سه الی چهار رقم آخر حقوق ماهانه آن ها که مبلغ ناچیز 100 و یا هزار ریال می شود، به حساب بهزیستی واریز شود.
وی اظهار داشت: کار خیر و کمک به هم نوع یک کار خدا پسندانه است که تمامی مردم باید در این امر مشارکت داشته باشند و خداوند کسانی که در بهزیستی کار می کنند را دوست دارد.
وی خاطرنشان کرد : در بهزیستی ریا بسیار کم است زیرا مددجویی که به او کمک می شود نه زبان تشکر دارد و نه زبان اعتراض.
وی ادامه داد : یکی دیگر از خاصیت های مهم فعالیت در بهزیستی خود سازی و دوری از تکبر و غرور است زیرا در این حوزه به افرادی که مظلوم هستند و دیگر امیدی ندارند کمک می شود.
وی با بیان این که تمامی مشکلات بهزیستی با پول حل نمی شود، افزود: علاوه بر کمک مالی، کمک فکری نیز بسیار مهم و ضروری است زیرا اندیشه های بلند می تواند زمینه ساز کار خیر شود.
استاندار سمنان گفت: طرفیت سمنانی های خارج از سمنان و مقیم خارج نباید فراموش شود، زیرا این افراد علاقه مند کمک به استان خود هستند و از نظر مالی در شرایط بهتری قرار دارند.
مدیرکل بهزیستی استان سمنان در این نشست گفت: سیاست کلی این سازمان تاکید بر خیر جمعی دارد و باید سازمان از حالت دولت محور بهه سمت جامعه محور حرکت کند و مشارکت مردمی را در این حوزه افزایش یابد.
علیرضا ایزدپور افزود: در استان سمنان حدود 70 موسسه خیریه وجود دارد که 200 داوطلب به ارائه خدمات معنوی می پردازند.
وی تصریح کرد: در سال 94 حدود 2.5 میلیارد ریال کمک نقدی و پنج میلیارد ریال کمک غیر نقدی از کمک های مردمی جمع آوری شده است.
استان سمنان 22 هزار مددجو دارد.
معاون مشارکت های مردمی استان سمنان در این نشست گفت: هدف سازمان بهزیستی استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در جهت توانمندسازی مددجویان است.
احمد پیوندی افزود: برنامه های سازمان بهزیستی با اعتبار دولت تحقق پیدا نمی کند و این امر مهم نیازمند مشارکت های مردی که سرمایه های اجتماعی جامعه هستند، می باشد.
وی گفت: یکی از فعالیت های مهم اداره کل بهزیستی استان، جذب داوطلبان و همیاران متخصص با اولویت جذب پزشکان و داروسازان و آزمایشگاه هاست که در استان 168 متخصص همیار هستند که 47 نفر از آن ها را بانوان تشکیل می دهند.
وی از دیگر اقدامات این اداره کل را، راه اندازی خانه خیرین، راه اندازی جامعه خیرین حامی معلولان، انجام طرح ضیافت مهر و جمع آوری فطریه در ماه رمضان، طرح کودک آسمانی اعلام کرد.
از مجموع سه هزار شهید استان سمنان در دوران دفاع مقدس، پنج نفرشان شهدای اداره کل بهزیستی استان سمنان هستند.
7342/6026

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همه مردم باید در کمک به بهزیستی مشارکت داشته باشند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات