چه کسی نام "باشگاه ابومسلم" را تغییر داد؟/آیا کسی نبود بگوید، امام رضا 11سال پس از قتل ابومسلم به‌دنیا آمده؟

محمدرضا عباسی گفت: آیت‌الله علم الهدی در انتخاب نام باشگاه، هیچ گونه نقشی نداشته و این تصمیم تنها با نظر هیئت مدیره باشگاه، انتخاب شده است.بر این اساس نام تیم سیاه‌جامگان به «مشهد» تغییر یافت. آفتاب : پس از حاشیه‌های متعددی که از حدود دو سال قبل برای تغییر نام تیم سیاه‌جامگان مشهد ایجاد شده بود، سرانجام روز گذشته توافق بر سر نام جدید این تیم صورت گرفت.
به گزارش آفتاب، با اینکه گفته می‌شد، نام تیم سیاه‌جامگان به «مشهد‌الرضا» تغییر پیدا می‌کند و حاشیه‌های زیادی بر سر این نام مقدس ایجاد شد، مسئولان باشگاه با هماهنگی آیت‌الله علم‌الهدی تصمیم جدیدی گرفتند. بر این اساس نام تیم سیاه‌جامگان به «مشهد» تغییر یافت.
چه‌شد که نام
تغییر نام باشگاه فوتبال مشهد با تذکر امام جمعه
به گزارش آفتاب، در روزهای گذشته هم خبری منتشر شد مبنی بر اینکه "مدیرعامل باشگاه سیاه جامگان ابومسلم به درخواست آیت الله سیداحمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد نام باشگاه خود را به"مشهدالرضا" تغییر می‌دهد." مدیرعامل باشگاه سیاه جامگان که در حاشیه یک جلسه با علم الهدی دیدار کرده بود، گفت: تذکر حضرتعالی برای تغییر نام این باشگاه که حاصل دغدغه علما و متدینین بوده در حال انجام است و به زودی نام باشگاه به "مشهدالرضا" تغییر پیدا می کند.
اما حالا محمدرضا عباسی، مالک باشگاه سیاه‌جامگان درباره انتخاب نام جدید این باشگاه می‌گوید: «پس از تذکر آیت الله علم الهدی، علما و متدینین مبنی بر تغییر نام باشگاه سیاه جامگان ابومسلم، ما نیز برای پایان دادن به این موضوع تصمیم گرفتیم تا این اتفاق هرچه سریعتر رخ دهد. در جلسه‌ای که با هیات‌مدیره مان داشتیم تصمیم گرفتیم چون این تیم در مشهد بازی می‌کند و برای مردم مشهد به میدان می‌رود اسمش مشهد باشد تا اسم تیم به نام شهر مشهد تغییر کند.»
براساس گزارش فتن؛ وی ادامه داد: آیت‌الله علم الهدی در انتخاب نام باشگاه، هیچ‌گونه نقشی نداشته و این تصمیم تنها با نظر هیئت مدیره چه‌شد که نام باشگاه، انتخاب شده است. قرار‌دادن نام شهر بر روی باشگاه ورزشی مورد عجیب و غیر‌معمولی نیست، باشگاه بارسلونا، گوانجو چین و … نمونه‌هایی از مورد هستند. بنابرین قراردادن نام "مشهد” برو روی این باشگاه ورزشی یک موضوع بسیار طبیعی بوده و تمام تلاشمان را خواهیم کرد که بتوانیم نام شهرمان را ارتقا بدهیم.
پیش از این امام جمعه مشهد در خصوص نام این تیم عنوان کرده بود که ابومسلم مایه ننگ اسلام است، چرا این باشگاه قدیمی را به نام سرسخت ترین دشمن امام رضا(ع) کردید؟
آیا در خراسان بزرگ کسی نبود بگوید، امام رضا یازده سال پس از قتل ابومسلم به دنیا آمده است!
به گزارش آفتاب، در پی طرح مباحثی در مخالفت با نام باشگاه ابومسلم، عطاالله مهاجرانی که سابقه تدریس تاریخ در دانشگاه تربیت مدرس را دارد با یادآوری چندنکته درباره ابومسلم، نوشته است: به گمانم اندکی ذوق و سلیقه، اندکی [اطلاعات]، اندکی دقّت، اندکی احتیاط در طرح نظر و از آن مهمتر اعمال نظر برای همه اگر مستحب باشد، برای امام جمعه محترم مشهد جناب آقای علم الهدی واجب است! زیرا سخن ایشان به هر دلیل به سرعت نقل مجلس می‌شود و بر تارک تارنماها می‌نشیند. اظهارات اخیر ایشان که موجب تغییر نام باشگاه سیاه جامگان شد، از همین زمره است. ایشان فرموده‌اند: متاسفانه دوستان یکی از باشگاه های سابقه دار این شهر را به نام یکی از دشمنان سرسخت امام رضا(ع) نامگذاری کرده اند، ابومسلم یک انسان جانی، بی باک و بی بند وبار بود که مایه ننگ اسلام است، آن وقت شما این باشگاه قدیمی را به عنوان سرسخت ترین دشمن امام رضا(ع) نامگذاری کردید. تا وقتی که چنین نامی است امام رضا به ورزش مشهد توجه نمی کند و مشهد در عرصه تربیت بدنی نیز پیشرفت نمی کند اما نکته دیگر این است که حالا یک تیم دیگر درست کردند و اسمش را گذاشتند سیاه جامگان که این نام لشکر ابومسلم بود.  و اما چند نکته: ابومسلم سردار پر آوازهٔ ایرانی که نقش تعیین کننده در فروپاشی و انهدام سلسلهٔ امویان در سال ۱۳۲ هجری داشت. با نیرنگ منصور خلیفهٔ عباسی که از جاذبهٔ فراگیر شخصیت ابو مسلم هراسیده بود، به قتل رسید. قتل ابومسلم در سال ۱۳۷ هجری، هنگامی که ابومسلم ۳۷ ساله بود، اتفاق افتاد. امام هشتم شیعیان، امام علی ابن موسی الرضا علیه السلام در سال ۱۴۸ هجری، یعنی یازده سال پس از قتل ابومسلم متولد شده است. چگونه ابومسلم می تواند یکی از دشمنان امام رضا محسوب شود؟...نمی دانم جناب اقای علم الهدی در بارهٔ اموری که اطلاع ندارند، چرا و چگونه با چنان قاطعیتی سخن می گویند؟ آیا در خراسان بزرگ کسی نبود به ایشان بگوید، امام رضا علیه السلام یازده سال پس از قتل ابومسلم به دنیا آمده است!

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چه کسی نام "باشگاه ابومسلم" را تغییر داد؟/آیا کسی نبود بگوید، امام رضا 11سال پس از قتل ابومسلم به‌دنیا آمده؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات