حکم جوانفکر صادر شد

حکم جوانفکر صادر شد جامعه > قضایی - مهر نوشت: پس از رفع نقایص پرونده علی اکبر جوانفکر و سه تن از همکارانش در این هفته، امروز دادگاه رای وی را صادر کرد. دو جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار و دفاعیات متهم و همکارانش در دادگاه ارائه شد.

قاضی حیدری، قاضی پرونده پیش از این اعلام کرده بود که این پرونده تحقیقاتی را لازم دارد که پس از بررسی کلی رای صادر می شود.

هفتم دی سال گذشته بود که دادگاه رسیدگی به پرونده جوانفکر با شکایت دادستانی تهران به اتهام تمرد در برابر ماموران قضایی و انتظامی در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت برگزار شد. پس از برگزاری جلسه نخست، قاضی حیدری به کیفرخواست صادره ایراداتی گرفت و پرونده برای رفع ایرادات و نواقص مدنظر دادگاه به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه بازگشت تا به سؤالات پاسخ داده شود.

شعبه بازپرسی پس از انجام بررسی‌های لازم و رفع نواقص مورد نظر قاضی، پرونده را دوباره به شعبه دادگاه بازگرداند تا دومین جلسه رسیدگی به اتهامات مشاور رسانه ای رئیس دولت دهم نهم خرداد برگزار شود.

پس از برگزاری جلسه دوم دادگاه، جوانفکر در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه دوم و البته آخر دادگاه بود که در آن علاوه بر من سه تن از همکارانم نیز حضور داشتند که هر یک از آنها توضیحات خود را ارائه کردند. ما متهم بودیم در برابر ورود مقامات قضایی به روزنامه ایران تمرد کرده ایم و ما را به ایستادگی در برابر دستور مقام قضایی متهم کرده اند.

هنوز حکمی به ما ابلاغ نشده است/برائت منطقی ترین حکم است

باشگاه خبرنگاران نوشت: مشاور رسانه ای رئیس جمهور سابق گفت: هنوز به من چیزی در خصوص صدور حکم دادگاه اعلام نشده است.

علی اکبر جوانفکر در خصوص اعلام حکم دادگاه اظهار داشت:تا کنون هیچ حکمی از سوی دادگاه به ما اعلام نشده است؛ در صورتی که حکم دادگاه برائت بنده نباشد، پس از مشورت با وکیلم از ظرفیت‌های قانونی استفاده خواهم کرد. هفته گذشته دادگاه تشکیل و در همان جلسه ختم رسیدگی اعلام شد.

جوانفکر بیان کرد: امیدوارم دادگاه حکم برائت را اعلام کرده باشد زیرا منطقی ترین حکم همین است.

۴۷۴۷

کلید واژه ها: علی اکبر جوانفکر -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حکم جوانفکر صادر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات