کمبود نیم متر مکعبی ظرفیت مخازن آب روستایی آذربایجان غربی به ازای هر مشترک

کاظم محمدی اقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ظرفیت مخازن ذخیره آب روستایی در آذربایجان غربی به 150 هزار متر مکعب می رسد که باید برای افزایش این میزان و رساندن به میزان مناسب سرمایه گذاری های لازم انجام گیرد.
وی اضافه کرد: در طول سال 80 میلیون متر مکعب آب برای آب روستایی آذربایجان غربی تولید می شود که 75 درصد آن به مصرف روستاییان می رسد.
وی اظهار کرد: 60 میلیون متر مکعب آب سالانه در روستاهای آذربایجان غربی به مصرف می رسد و 20 میلیون متر مکعب دیگر نیز توسط مشترکان غیرمجاز یا فرسودگی شبکه از دسترس خارج می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی ادامه داد: در حال حاضر 82 درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش خدمات این شرکت قرار دارد که این رقم از متوسط کشوری بیشتر است.
محمدی اقدم گفت: هم اکنون بیش از 253 هزار مشترک آب روستایی در آذربایجان غربی وجود دارد که آب مورد نیاز آنها از یک هزار و 460 منشا آب شامل چاه و چشمه تامین می شود.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی افزون بر دو هزار و 800 روستا دارد که از این تعداد، دو هزار و 180 روستا بالای 20 خانوار بوده و بیش از یکهزار و 800 روستا تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارد.
8137/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمبود نیم متر مکعبی ظرفیت مخازن آب روستایی آذربایجان غربی به ازای هر مشترک» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات