رئیس‌جمهور بعدی ایران یک نظامی است!/ ایرانی‌ها می‌خواهند از سلیمانی چگوارای مسلمان بسازند/ روحانی وقتی برای ساختن زندگی مردم در پسابرجام ندارد

اینترنشنال دایجست در تحلیلی نوشته است: مخالفان روحانی می توانند بر روی قاسم سلیمانی حساب باز کنند چرا که به عنوان قهرمانی ملی شناخته می شود، فسادی از وی گزارش نشده و رابطه ای خوب با رهبر ایران دارد. بعید نیست که رئیس جمهور آتی ایران، از میان نظامیان برخیزد. رئیس‌جمهور بعدی ایران یک نظامی است!/ ایرانی‌ها می‌خواهند از سلیمانی چگوارای مسلمان بسازند/ روحانی وقتی برای ساختن زندگی مردم در پسابرجام نداردسرویس سیاسی فردا: اینترنشنال دایجست در تحلیلی نوشته است: از زمان آغاز جنگ سوریه ایرانیان ژنرال قاسم سلیمانی را به عنوان چه گوارای مسلمانان در رسانه ها به تصویر کشیده اند. با این حال خبرهای مرتبط با او در ماه های اخیر تغییراتی داشته است. در حالی که تا پیش از این اخباری از حضور او در روسیه و مشورت با پوتین و درخواست حمله هوایی به تروریست های مخالف دولت اسد از سوی روسیه در رسانه ها منتشر می شود.
طی ماه های اخیر شاهد آن هستیم که سلیمانی سخنرانی های داخلی خود مانند حضور در مجلس شورای اسلامی و نیز در جمع نظامیان را افزایش داده است. او در این سخنرانی ها از نیاز به دین و انقلابی گری و حفاظت از اسلام در مدیریت ها گفته است.
در هفته های اخیر روزنامه وطن امروز که در کنار کیهان از مخالفان توافق هسته ای است، به بهانه های مختلف تصاویری از قاسم سلیمانی به همراه سخنان او درباره سیاست داخلی منتشر کرده است که نشان می دهد احتمال حضور او در انتخابات ریاست جمهوری بعدی بالا است.
رابطه سلیمانی با اصلاح طلبان و تندروهای ایرانی خوب است و کلیدواژه های او درباره ارزش های انقلابی، حفظ اسلام، شهید و... کلیدواژه هایی هستند که مخالفان روحانی نیز به کار می برند.
انتخابات اخیر مجلس در ایران شکستی برای تندروها بود با این حال سلیمانی گزینه مناسبی برای تندروها در انتخابات ریاست جمهوری آینده است.
نام او پیش از انتخابات 2013 در سیاست داخلی مطرح شد اما او شرکت در انتخابات را رد کرد.
سلیمانی یکی از معدود کاندیداهای ایرانی است که در بین رای دهندگان شهرت زیادی دارد. در نظرسنجی که سال 2013 توسط خبرگزاری مهر انجام شد محبوبیت او از محمد جواد ظریف نیز بالاتر بود.
قاسم سلیمانی در سال 1957 در کرمان متولد شد و مدتی نیز در اداره آب کار می کرد. پس از انقلاب به سپاه پیوست و  سال ها فرمانده لشکر 41 ثارالله بود.
در طی سال های پس از انقلاب به ندرت نام او در سیاست داخلی مطرح می شد. بکی از این موارد نامه فرماندهان سپاه به دولت خاتمی در سال 1999 بود. یکی دیگر از امضا کنندگان این نامه محمد باقر قالیباف بود که از نزدیکان سلیمانی است و در سال 2005 پیشنهاد داده بود که وی به عنوان رئیس پلیس کشور انتخاب شود.
سلیمانی نظر مثبتی درباره غرب ندارد. او درباره سیاست داخلی نیز معتقد که جامعه باید جامعه ای دینی باشد.
شرایط کنونی ایران به سود روحانی نیست. او وقت چندانی برای بهبود زندگی مردم در پساتحریم ندارد. محافظه کاران او را به خاطر عدم توفیق در توافق هسته ای سرزنش می کنند چرا که تاثیری بر اقتصاد ایران نگذاشته است. از سوی دیگر مخالفان روحانی می توانند بر روی قاسم سلیمانی حساب باز کنند چرا که به عنوان قهرمانی ملی شناخته می شود، فسادی از وی گزارش نشده و رابطه ای خوب با رهبر ایران دارد.
بعید نیست که رئیس جمهور آتی ایران، از میان نظامیان برخیزد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس‌جمهور بعدی ایران یک نظامی است!/ ایرانی‌ها می‌خواهند از سلیمانی چگوارای مسلمان بسازند/ روحانی وقتی برای ساختن زندگی مردم در پسابرجام ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات