شورای زکات استان سمنان نیازمند تقسیم تخصصی وظایف است

به گزارش خبرنگار مهر، نجفعلی انتظاری، عصر چهارشنبه در نشستی با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان، به میزبانی دفتر وی در شاهرود ضمن اشاره به وظایف شورای زکات استان و اهمیت اشاعه فرهنگ زکات در بین اقشار مختلف جامعه، بیان داشت: تفکیک مسئولیت های شورای زکات راهی برای تحقق این فریضه دینی و مورد تاکید دین مبین اسلام است.

وی افزود: امروز اگر مقوله تبلیغ در شورای زکات، یک امر تخصصی تلقی شده و تنها به سازمان تبلیغات اسلامی واگذار شود و یا دیگر اعضای شورای زکات استان هرکدام به نوبه خود، تنها به وظیفه ای که در آن تخصص دارند، پایبند باشند، از موازی کاری پرهیز شده و در نهایت نتیجه بهتری در اشاعه فرهنگ زکات بین اقشار مختلف جامعه به دست می آید.

تقسیم تخصصی کار، حلقه مفقوده شورای زکات استان

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان، با بیان اینکه شورای زکات استان نیازمند تقسیم تخصصی وظایف است، گفت: استفاده از پتانسیل های ویژه سازمان تبلیغات اسلامی مانند روحانیان، شبکه تبلیغی، طرح هجرت، مبلغان مستقر، تشکل های دینی و مذهبی و ... در مقوله اعزام مبلغ می تواند کارگشای امور تبلیغی شورای زکات باشد لذا این سازمان می تواند در امر تبلیغ و با توجه به تخصص خود، قطعا کمیته انداد امام خمینی(ره) را بهتر یاری می رساند.

انتظاری با اشاره به عضویت دستگاه های مختلف در شورای زکات مانند صدا و سیما، اوقاف و امور خیریه و ...، بیان داشت: امروز انسجام در شورای زکات استان نیاز اصلی است لذا اعضای این شورا می بایست بدانند که عضویتشان تنها صوری نبوده و برایشان وظیفه ساز است و هر عضو می بایست با توجه به تخصص خود، بخشی از امور مرتبط با زکات را بر دوش بکشد.

وی افزود: اگر اقدامات شورای زکات استان از حالت ستادی خارج شود، قطعا نتیجه قابل قبول به دست نخواهد آمد لذا امیدواریم اعضای شورای زکات استان بیش از پیش به جلسات پیرامون این فریضه مهم دینی اهمیت دهند.

زکات در جامعه اسلامی اهمیت ویژه ای دارد

مسئول زکات اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان نیز در این نشست، گفت: زکات نیز مانند هر مقوله اجتماعی نیازمند فرهنگ سازی است و در این بین نقش روحانیان در فرهنگ سازی و اشاعه زکات بی بدیل است.

حجت الاسلام سید حسین علوی بیان داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان با ظرفیت هایی مانند روحانیان، شبکه تبلیغی و تشکل های مذهبی می تواند زمینه ساز اطلاع رسانی وسیع در زمینه زکات باشد و در این بین نقشی مهم را می تواند در تعامل با کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایفا کند.

وی افزود: زکات مقوله ای مهم در زندگی اجتماعی است که پیگیری اجرای آن در جامعه منجر به رفع بخش بزرگی از مشکلات اجتماعی می شود و از این روی، آگاهی رسانی و اشاعه فرهنگ آن در جامعه برای مجموعه کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان اهمیت فراوات دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شورای زکات استان سمنان نیازمند تقسیم تخصصی وظایف است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات