۲۸۵پروژه کشاورزی بااعتبار ۳۳۷میلیارد ریال به بهره برداری می رسد

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر حیدری پوری عصر چهارشنبه در نشست خبری که در سالن پیارم جهادکشاورزی شهرستان بندرعباس برگزار شد، بیان داشت: با انعقاد قرارداد با مشاور مورد اعتماد و همکاری شهرستانها، برای هم سوسازی و وحدت رویه تعدادی از برنامه های اولویت کاری در قالب سند راهبردی اعلام شد.

وی با بیان اینکه این سند راهبردی کشاورزی استان در دومین سال اجرا است، خاطرنشان کرد: با تدوین سند راهبردی و استراتژیک اهداف شناسایی و از جزیره ای عمل کردن دستگاههای زیرمجموعه وزارت جهادکشاورزی در استان هرمزگان جلوگیری شد.

حیدری پوری عنوان کرد: مراکز رشد و باغات یکی از برنامه های سند راهبردی کشاورزی استان بود، در این طرح گلها و ارقام مقاوم و سازگار با شرایط آب و هوایی استان شناسایی و پرورش یافت.

رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان خاطرنشان کرد: ۵۸ هزار تن گندم در سال زراعی ۹۴ و ۹۵ برداشت خواهد شد و توسط تعاون روستایی از کشاورزان خریداری شد. این در حالی است که در سال ۹۲، ۳۹ هزار تن گندم برداشت شد. تا کنون ۹تن برداشت گندم و ۲تن گلزا برداشت ثبت شده است.

به گفته حیدری پوری، مجموعه جهادکشاورزی در حوزه مشاغل خانگی رتبه اول را در کشور کسب کرده است. بخش قابل توجهی از تسهیلات به صندوق های خرد بانوان اختصاص یافت. یک میلیارد تومان اعتبار به صندوق های خرد بانوان تخصیص یافت.

وی افزود: بعد از سه سال که توقف تحویل نهال یارانه دار به باغداران اتفاق افتاده بود. سال گذشته۵۸ هزار پاجوش نخل در مناطق مختلف استان به باغداران تحویل شد.

وی ابراز داشت: طرح نظام نوین دانش در استان هرمزگان به عنوان چند استان مورد نظر به عنوان پایلوت اجرا شد. با انعقاد قرارداد با جهاددانشگاهی استان بتوانیم مدیریت دانش را در میان مدیران و بهره برداران گسترش دهیم. 

وی اصلاح نژاد بز محلی در مناطق دشت مسافرآباد، رودان، حاجی آباد، بستک و پارسیان را از برنامه های سال ۹۴ و ۹۵ عنوان کرد و افزود: پرورش ماهی در قفس بالغ بر ۴۰هزار تن در استان هدفگذاری شد که از این رقم در سال ۹۴ بالغ بر چهارهزار تن محقق شد و امیدواریم با فعال شدن ۷ واحد پرورش ماهی در قفس از ۱۹ واحد مجوزدار تولید پرورش ماهی در قفس به ۶هزار و ۵۰۰تن در سال زارعی ۹۵، ۹۶ افزایش یابد.

حیدری پوری خاطرنشان کرد: ۹هزارهکتار از اراضی استان در سال ۹۵ باید تحت آبیاری نوین قرار بگیرند، همچنین توسعه تولیدات گلخانه ای هم باید به ۱۰۰هکتار افزایش یابد. افزایش تولید سیب زمینی، حبوبات، دانه روغنی، پنبه، جو و ذرت دانه ای در سال زارعی جدید هدفگذاری شده است.

وی عنوان کرد: در هفته جهادکشاورزی امسال ۲۸۵پروژه کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به بهره برداری خواهد رسید که با افتتاح این پروژه ها تعداد ۲۸۴ خانوار از این طرح ها منتفع خواهد شد و ۱۲۹ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۲۸۵پروژه کشاورزی بااعتبار ۳۳۷میلیارد ریال به بهره برداری می رسد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات