دو ساختمان با معماری ایرانی اسلامی در هرمزگان به بهره برداری رسید

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از راه و شهرسازی هرمزگان، علی محسن زاده با اشاره به تاکید مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان بر توجه به معماری بومی و سنتی هرمزگان در ساخت و سازها اظهارداشت: زمینه‌سازی در جهت پیمودن گام‌های بلندتر نیازمند در پیش گرفتن سیاست مزبور است.

وی همچنین بیان‌داشت: سعی شده در پروژه‌های احداثی راه و شهرسازی ضمن تعریفی از نما بر اساس کاربری و عملکرد ساختمان، حفظ هویت ساختمان و همچنین رعایت مسائل اقلیمی و بهره گیری از عناصر و المان‌های معماری ایرانی – اسلامی خصوصاً شاخصه‌های فرهنگ و معماری بومی استفاده شود.

مدیر فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان تاکیدکرد: راه و شهرسازی هرمزگان در هویت بخشی به شهرها با الگوگیری از معماری بومی و ایرانی اسلامی عزم خود را جزم کند.

محسن زاده در ادامه تصریح‌کرد: مجموعه راه و شهرسازی در راستای تحقق به معیارها و ضوابط نما و منظر شهری، پیشگام در رعایت این معیارهاست. این مهم در پروژه‌های حوزه مدیریت فنی و اجرایی راه و شهرسازی در دستور کار قرار گرفته تا به عنوان الگو قرار گیرد.

مدیر فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان، پروژه هنرستان هنرهای زیبای بندرعباس و همچنین کتابخانه مرکزی بندرلنگه را از نمونه‌های موفق در این زمینه نام برد که با اتمام آن یکی از شاخص‌ترین ساختمان‌ها محسوب می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دو ساختمان با معماری ایرانی اسلامی در هرمزگان به بهره برداری رسید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات