درخواست آمریکا از آژانس درباره ایران

نمایندگی آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ضمن استقبال از گزارش اخیر مدیرکل درباره اجرای برجام تاکید کرد: ما به آژانس درخصوص نظارت و راستی‌آزمایی برجام اطمینان کامل داریم. به گزارش نامه نیوز، نمایندگی آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با انتشار بیانیه‌ای درباره راستی‌آزمایی و نظارت بر اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای ایران طبق قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد: آمریکا قدردانی خود را از مدیرکل برای گزارشش درباره اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در ایران در 27 ماه مه ابراز می‌دارد. ما از مدیرکل و معاون مدیرکل در امور پارلمانی و کارکنان آن‌ها در اجرای قابل ستایش تعهدات‌شان در ایران شامل گزارش فنی ارائه شده در هفته گذشته تشکر و قدردانی می‌کند. ما هم‌چنین از تایید مدیرکل مبنی بر این که از زمان روز اجرای برجام آژانس به راستی‌آزمایی و نظارت بر تعهدات مرتبط هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد، قدردانی می‌کنیم. اجرای کامل و ادامه پایبندی ایران به برجام به جامعه جهانی اجازه خواهد داد تا به طور فزآینده نسبت به ماهیت صرفاً صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران اطمینان یابد.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: از زمان اجرای توافق تاریخی برجام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به نقش حساس و کلیدی خود در راستی‌آزمایی، اجرای اقدامات مرتبط هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد. طرف‌های برجام، شورای امنیت سازمان ملل و شورای حکام آژانس به دبیرخانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مسوولیت ویژه آن برای راستی‌آزمایی و نظارت بر تعهدات هسته‌ای اعتماد دارد. تداوم راستی‌آزمایی آژانس و نظارت برای اطمینان‌ یافتن از این که برنامه هسته‌ای ایران صرفاً صلح‌آمیز است و باقی خواهد ماند حیاتی و ضروری است. برجام یک توافق جامع و مشروح است. ایران برای ایجاد اعتماد و تضمین به جامعه بین‌الملل باید به طور کامل تمام مفاد آن در زمان درخواست شده را رعایت کند. اجرای کامل برجام به جامعه بین‌الملل اطمینان خواهد داد که راه‌های احتمالی دست‌یابی ایران به تسلیحات هسته‌ای به طور قطعی از بین رفته است.
 
دفتر نمایندگی آمریکا در آژانس در ادامه بیانیه خود آورده است: اگر هرگونه نگرانی هسته‌ای جدیدی در ایران به وجود آید لازم است یادآوری شود که آژانس اختیارات کامل برای تحقیقات در این باره را دارد. تدابیر توسعه‌یافته شفاف‌سازی و راستی‌آزمایی مندرج در متمم برجام ذکر شده است اما اختیارات موجود در توافق پادمانی ایران و پروتکل الحاقی ایران را لغو نمی‌کند و جانشین آن‌ها نمی‌شود. هرگونه نگرانی جدید و معتبر نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده و یا فاقد مجوز می‌تواند و باید توسط آژانس پیگیری شود و ما به طور کامل اطمینان داریم که آژانس چنین کاری را انجام خواهد داد.
 
در ادامه این بیانیه تاکید شده است: آمریکا به همکاری خود با کشورهای عضو آژانس برای اطمینان از اینکه دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل منابع لازم برای انجام این مسوولیت‌های مهمش در ایران را در طول مدت اجرای برجام دارد، ادامه خواهد داد. ما از حمایت‌های مالی از این تلاش‌های آژانس در ارتباط با نظارت بر برجام و توافق شورای حکام برای گنجاندن هزینه‌های این راستی‌آزمایی در بودجه سالانه آژانس تشکر و قدردانی می‌کنیم. مسوولیت‌های جدید در ایران باید به شکلی مناسب و بدون آسیب زدن به دیگر مسوولیت‌های ضروری آژانس در امور پادمانی، امنیت، ایمنی و استفاده‌های صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای در جهان تامین مالی شود.
 
نمایندگی آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پایان بیانیه خود از مدیرکل خواست تا گزارش اخیر خود از اجرای برجام را به طور علنی منتشر کند. منبع: ایسنا مطالب مرتبط نجفی: آژانس پیش از پیش در حفظ اطلاعات ایران بکوشد ترامپ: ایران قدرت مسلط منطقه است رد درخواست ويزاي‌ آمريكايي‌ها پاسخ دفتر ظریف به مقامات آمریکایی که درخواست سفر به ایران کردند برچسب ها: آژانس بین المللی انرژی اتمی ، آمریکا ، برجام چندرسانه‌ای مریضی سلفی گیری!/ کاریکاتور عیادت وزیر بهداشت از عباس کیا رستمی/عکس شباهت یک شهید به علی مطهری/ عکس جابز و بیل گیتس روی فرش ایرانی/ عکس لباس متفاوت نگار جواهریان/ عکس تیم علی کریمی در جام ستاره ها/ عکس پوشش ایرانی - اسلامی تیم ملی بانوان اسکیت هاکی/ عکس تیپ اروپایی کی روش در ایران/ عکس نظر شمانام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید های ورزشی پرسپولیس قید امیری را می زند؟ منصوریان خواهان فسخ قرارداد 2 استقلالي شد ناکامی استقلال در جذب شجاعیان و تلاش جدی برای جذب امیری/ ستاره قرمزدوست آبی می پوشد؟ شرط سید جلال برای پرسپولیس آخرین وضعیت نقل و انتقالات پرسپولیس؛ به دنبال جانشین طارمی و قطعی کردن جذب حسینی و امیری لژیونرهای استقلال به دنبال تیم/ منصوریان چراغ سبز نشان نداده است پرونده ترابی و پرسپولیس دوباره باز شد تایید رسمی مذاکره استقلال با گزینه پرسپولیس خداحافظی استقلال با یکی از دو مدافع میانی اصلی/ جدایی قطعی خرسندنیا گلایه مظلومي از منصوريان در جمع دوستانه پربازدید های کل اخبار روایت دختر 23 ساله عراقی از روزهای محاصره فلوجه/ حنا فیاض: ما فقط خرما میخوردیم و پولی برای خرید غذا از داعش نداشتیم "حقایقی" دیوانه‌وار که مردم کره شمالی باید باور کنند شرط سید جلال برای پرسپولیس ظهور رابین‌هودها / عکس لباس متفاوت نگار جواهریان/ عکس کیک تولد امین حیایی/ عکس تیپ اروپایی کی روش در ایران/ عکس پرونده ترابی و پرسپولیس دوباره باز شد همسر آیت الله هاشمی در بیمارستان بستری شد تایید رسمی مذاکره استقلال با گزینه پرسپولیس پربازدید ها پربحث ترین عناوین مقصر درگیری در مجلس کیست؟ اعلام برائت دوباره از هاشمي نخستین ریاست علی مطهری در مجلس دهم/ دلخوش: آقای مطهری صبرتان را بالا ببرید روایت دختر 23 ساله عراقی از روزهای محاصره فلوجه/ حنا فیاض: ما فقط خرما میخوردیم و پولی برای خرید غذا از داعش نداشتیم اطلاعیه جدید احمدی نژاد/ طنز "حقایقی" دیوانه‌وار که مردم کره شمالی باید باور کنند برادر احمد متوسلیان: فاصله تا آزادی حاج‌احمد دو قدم هم نبود احمدي‌نژاد چگونه احمدي‌نژاد ‌شد روسیه به عربستان «موشک اسکندر» نمی‌دهد جزئیات انفجار کربلا / داعش مسئولیت عملیات را بر عهده گرفت شرط احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 96  (۸۹ نظر) رقباي روحانی در انتخابات ۹۶  (۶۳ نظر) پشت‌پرده حمله تندروها به حوزه علمیه كماليه خرم‌آباد / حسین‌الله کرم حاضر به پاسخگویی نشد  (۴۸ نظر) مصباحی مقدم: احمدی‌نژاد گزارشی به رهبری داد که به آخر خط رسیدیم/ احمدی نژاد به رهبری گفت اگر این دیدگاه را قبول ندارید، دیگر مسئول پرونده نیستم  (۴۶ نظر) مسئله احمدی‌نژاد بحرانی تمام‌عیار بود که به روی کار آمدن دولت دکتر روحانی منجر شد  (۴۵ نظر) رقبای احتمالی حسن روحانی در سال 96  (۳۶ نظر) راز شعار بازگشت احمدی‌نژاد لو رفت!  (۲۸ نظر)

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست آمریکا از آژانس درباره ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات