عربستان بر درآمد کارگران خارجی مالیات وضع می کند

پایگاه خبری اینترنشنال بیزینس تایمز روز چهارشنبه در این زمینه گزارش داد: عربستان این تصمیم را برای افزایش درآمدهای تقلیل یافته در نتیجه کاهش بهای نفت خام اتخاذ کرده است، اقدامی که در صورت عملی شدن می تواند بر وضعیت 9 میلیون کارگر مهاجر شامل سه میلیون کارگر هندی در این کشور تاثیر بگذارد.
پیشنهاد وضع مالیات بر درآمد کارگران خارجی در قالب طرحی موسوم به تغییر ملی که هفته گذشته خبرهای مربوط به آن منتشر شد، مطرح شده است.
ابراهیم العساف وزیر دارایی عربستان گفت که این پیشنهاد، جدید نیست و پیش از این نیز ارائه شده بود، اما این بار از سوی وزارت دارایی مطرح می شود.
وی یادآور شد که دولت ریاض قصد ندارد از شهروندان سعودی مالیات بر درآمد اخذ کند.
از تصمیم اخذ مالیات از درآمد کارگران خارجی به عنوان ابتکارعمل محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان یاد شده است و گامی مهم برای فاصله گرفتن از سیاست های قبلی این کشور محسوب می شود.
عربستان برای شروع، هم راستا با پنج عضو دیگر شورای همکاری خلیج فارس، وضع مالیات بر ارزش افزوده را از سال 2018 به منظور افزایش درآمدها در دستور کار خود قرار می دهد.
الشیخ اقتصاددان ارشد بانک تجارت ملی عربستان در عین حال گفت که این اقدام ممکن است نتیجه معکوسی داشته باشد.
وی افزود: وضع مالیات بر درآمد کارگران خارجی ممکن است در نهایت بر کارفرمایان آنها فشار وارد آورد، به طوری که کارفرمایان جذب نیرو را دشوار ببینند و پست های شغلی را خواه با دستمزدهای بالا یا با دستمزدهای پایین پر کنند.
براساس اعلام سفارت هند در عربستان، بیش از سه میلیون شهروند هندی در عربستان زندگی می کنند و در بخش های مختلف از ساخت و ساز گرفته تا موارد علمی و پژوهشی فعالیت دارند.
خاورم**9109**1579

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عربستان بر درآمد کارگران خارجی مالیات وضع می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات