ساخت دوچرخه ای برای روزهای برفی +عکس -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

آکاایران: مجله آکا ایران: این دوچرخه که در قالب پروژه «بهمن» (Avalanche) ساخته می شود، برای افراد حرفه ای در دوچرخه سواری و نه مبتدی ها ارائه می شود.


به گزارش آکاایران: تیمی از دانشجویان مهندسی مکانیک در دانشگاه شربروک در کِبِک کانادا در حال طراحی نوعی دوچرخه کوهستان برای حرکت بر روی برف هستند.


 


 


,building bikes for snow days photo,دوچرخه ای ویژه برای روزهای برفی +عکس,دوچرخه بهمن,[categoriy]

ساخت دوچرخه ای برای روزهای برفی عکس

ساخت دوچرخه ای برای روزهای برفی +عکس -آکاbuilding bikes for snow days photo,دوچرخه ای ویژه برای روزهای برفی +عکس,دوچرخه بهمن,ساخت دوچرخه ای برای روزهای برفی +عکس,فناوری

آکاایران: ساخت دوچرخه ای برای روزهای برفی +عکس


این دوچرخه که در قالب پروژه «بهمن» (Avalanche) ساخته می شود، برای افراد حرفه ای در دوچرخه سواری و نه مبتدی ها ارائه می شود.


دانشجویان کانادایی در حال بازطراحی دوچرخه های سنتی برای سازگارکردن دوچرخه جدید با برف سواری هستند.


به جای استفاده از دندانه های عقبی به کاررفته در یک دوچرخه کوهستان، دوچرخه جدید از سازه گیربکس داخلی استفاده می کند که چرخ مرکزی را به حرکت در می آورد. شکاف های موجود بر روی چرخ، زنجیر را به حرکت در می آورند و این موضوع در برف کشش ایجاد می کند. پیشرانه این دوچرخه از تسمه Gates Carbon به جای یک زنجیر و دو چرخ کوچک برای حرکت کردن آسان زنجیر استفاده می کند.


,building bikes for snow days photo,دوچرخه ای ویژه برای روزهای برفی +عکس,دوچرخه بهمن,[categoriy]

ساخت دوچرخه ای برای روزهای برفی عکس


این دوچرخه همچنین از نوعی سیستم ترمزگیری در برف هدفمند بهره می برد؛ شیب سازه چوب اسکی جلویی و زاویه رو به داخل این دوچرخه، نوعی برف روب V-شکل برای متوقف کردن دوچرخه در برف را خلق می کند.


دوچرخه «بهمن» هنوز در مراحل اولیه ساخت است و تیم علمی در حال نهایی کردن عناصر طراحی مانند بازوی جلویی دوچرخه و سازه چوب اسکی مانند است.


دانشجویان به دنبال بازاریابی برای تولید نمونه اولیه کاربردی این دوچرخه هستند و قرار است اواخر سال جاری میلادی آن را تکمیل کنند. با تکمیل شدن این دوچرخه، آن ها دوام پذیری، قدرت مانوردهی و ترمزگیری آن بر روی برف را آزمایش خواهند کرد.


این دوچرخه ماه دسامبر در نمایشگاه دانشگاه شربروک به نمایش در خواهد آمد.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساخت دوچرخه ای برای روزهای برفی +عکس -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات