کیانوش رستمی تنها به طلای المپیک می اندیشد

به گزارش ایرنا، کیانوش رستمی ملی پوش ارزشمند و طلایی وزنه برداری ایران در رقابت های بین المللی جام فجر پس از شکستن رکوردهای دوضرب و مجموع جهان در این دسته بی درنگ تمریناتش را آغاز کرد تا درمسیر آماده سازی اش برای حضوری درخشان در بازی های المپیک 2016 ریو خللی ایجاد نشود.
وی گفت و گویی را با روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری انجام داده که مشروح آن به شرح زیر است:

** خودت فکرش را می کردی در ایران و پیش چشم هموطنانت رکوردهای جهان را به این زیبایی جابجا کنی ؟
رستمی: بی تردید من برای هر مسابقه یا تمرینم از قبل برنامه ریزی می کنم و هدف دارم. این مسابقات یعنی جام فجر هم از این قاعده مستثنی نبود. البته مدتی قبل از این مسابقه هم به صورت غیر رسمی رکوردهای جهان را در تمرین شکسته بودم اما خب مسلما شکستن رکورد دنیا در شرایطی که هموطنانم نظاره گر این رکوردشکنی بودند، بهترین لحظات زندگی ام بود. اینکه توانستم در خاک کشورم رکوردهای دنیا را بشکنم تا نام ایران سالها در تمامی میادین و در رنکینگ جهانی بدرخشد، افتخاری بزرگ است که حقیقتا وصفش در کلام نمی گنجد. من بدون هیچ هراسی به رکورد دوضرب و وزنه 220 کیلوگرمی حمله کردم. باور کنید در شرایطی این رکورد را جابجا کردم که خیلی راحت می توانستم حتی به وزنه هایی بالاتر هم حمله کنم. اما حقیقتا نیازی نبود تا بیش از این به بدنم فشار بیاورم وخودتان شاهد بودید که فقط با ثبت 4 حرکت موفق شدم رکوردهای دنیا را جابجا کنم.

** بعد از رکوردشکنی در جام فجر و پایان مسابقات استراحتی هم د اشتی یا بلافاصله تمریناتت را شروع کردی؟
رستمی: الان وقت، وقت تمرین و ممارست برای رسیدن به هدفی بزرگ یعنی کسب افتخار و نشان ارزشمند طلای این دوره از بازی ها المپیک در برزیل است. بنابراین من بدون وقفه تمریناتم را بلافاصله بعد از جام فجر آغاز کردم تا در نهایت بتوانم با تلاش بیشتر به هدف اصلی ام که رسیدن به مرغوبترین مدال بازی های المپیک یعنی مدال طلا است، دست پیدا کنم.

** الان کیانوش رستمی رکوردار دوضرب و مجموع جهان دردسته 85 کیلوگرم است، آیا برای شکستن رکورد یکضرب جهان نیز برنامه داری؟
رستمی: همانطوریکه گفتم و شما هم به آن اشاره کردید، نام رستمی بعنوان رکوردار دنیا در این وزن ثبت شده و فعلا همین برای من به عنوان یک ایرانی ارزشمند است. بنابراین در بازی های المپیک مطمئن باشید ابتدا برای دشت نشان طلای این بازی ها برنامه دارم و ان شالله بعد از طلایی شدن، حتما برای شکستن رکورد یکضرب جهان نیز برنامه ریزی می کنم، چون معتقدم توان جابجا کردن این رکورد را هم دارم.

** علاوه بر تمرکز روی تمرینات شخصی خودت، نیم نگاهی هم به وضعیت آمادگی رقبا داری؟
رستمی: حتما همینطور است. چون من هیچ وقت بدون درنظر گرفتن وضعیت و میزان آمادگی رقبا تمریناتم را طراحی نمی کنم. الان هم می دانم که چند رقیب نزدیکم که از کشورهای چین، روسیه و یکی دو کشور دیگر هستند شرایطشان چگونه است و در چه حد از آمادگی بدنی و رکوردی قرار دارند. البته در نهایت بیش از این به وضعیت تمرینی خودم اهمیت می دهم تا در میدان مسابقه با خیال راحت با وزنه ها دست و پنجه نرم کنم. مطمئنا همه رقبا در المپیک با آمادگی کامل و ایده ال به میدان می آیند. بی شک آنهایی در میدان المپیک موفق تر خواهند بود که بهتر تمرین را داشته و در کورس رقابت بهترین وزنه ها را انتخاب و مهار کنند.

** کیانوش رستمی درصورت طلایی شدن در بازی های المپیک 2016 ریو همچنان قصد دارد در دنیای قهرمانی بماند یا اینکه به خداحافظی هم فکر می کند؟
رستمی: قطعا هر نتیجه ای که در المپیک برایم رخ دهد، همچنان می خواهم کارم را ادامه بدهم و برای کشورم درمیادین مختلف افتخارآفرین باشم. ضمن اینکه با توجه به سن و سالی که دارم هنوز زود است بخواهم به خداحافظی از دینای قهرمانی فکر کنم.

** بعنوان یک ستاره در دسته 85 کیلوگرم، آینده سید ایوب موسوی وزنه بردار جوان و باآتیه کشورمان را در این وزن چطور ارزیابی می کنی؟
رستمی: سید ایوب موسوی وزنه بردار بسیار مستعدی است که جزوسرمایه های ارزشمند وزنه برداری کشورمان هستند. مطمئنا این وزنه بردار جوان باید به خوبی حمایت و هدایت شود تا ان شاالله درآتیه ای نزدیک بتواند مهره ای توانمند در این وزن باشد. به شخصه معتقدم این جوان وزنه بردار بسیار مستعد و با اخلاقی است که می تواند در آینده ، حتی در نبود کیانوش رستمی به چهره ای شاخص و پرفروغ برای وزنه برداری ایران مبدل گردد. مطمئناذباید بیشتر از این قبیل استعدادهای توانمند حفاظت کرد و باید روی این جوانان کار شود تا در آینده وزنه برداری ایران را بیمه کنند. من هم هرطوری که بتوانم تجربیاتم را دراختیار وزنه برداران جوان و جویای نام قرار می دهم تا درنهایت وزنه برداری ایران همواره در عرصه های مختلف بین المللی سربلند باشد.

** از حمایت ها و پشتیبانی فدراسیون وزنه برداری راضی هستی؟
رستمی: حقیقتا جا دارد از تمامی زحماتی که رییس فدراسیون وزنه برداری در این مدت برای رسیدن من به آمادگی ایده ال انجام داده تشکر و قدردانی کنم. برای رسیدن به المپیک نیز مو به مو برنامه هایم را با آقای مرادی رییس فدراسیون هماهنگ می کنم تا با آمادگی کامل و ایده ال برای حضور در بازی های المپیک 2016 مهیا شوم.
ورزشی**9129**1379

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کیانوش رستمی تنها به طلای المپیک می اندیشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات