مجلس و ضرورت‌های امروز کشور

دیوسالار "در ارتباط با موضوع اقتصادی و حل مشکلات معیشتی مردم به ویژه تسهیل تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نیز علاوه بر نهادها و دستگاه‌های اجرایی کشور، مجلس شورای اسلامی باید فعالیت چشم‌گیری را آغاز کند"

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، دکتر حسین دیوسالار کارشناس مسائل سیاسی طی یادداشتی نوشت: جمهوری اسلامی ایران با تشکیل مجالس شورای اسلامی و خبرگان ملت همراه با انتخاباتی با شکوه از حضور حداکثری مردم و در عین حال برگزاری انتخابات درونی برای شناختن هیئت رییسه دو مجلس بار دیگر نمایش اقتدار، توفیقات حکومت دینی و عمق بخشی به مردم سالاری دینی را به نمایش گذارد و توجه به وجود سلایق و دیدگاه های متنوع که در تامین منافع ملی و اهداف کلان نظام هم نظر هستند را جلوه گر ساخت.

مجلس شورای اسلامی به عنوان رکن مهم و تاثیر گذار کشور که به فرموده رهبر کبیر انقلاب اسلامی در راس امور قرار دارد، در روزها و هفته‌های اخیر با لحاظ تمامی گرایش‌ها و دیدگاه‌ها با رای نمایندگان، حوزه‌های اجرایی و مدیریتی خود را باز شناخت و برای یک دوره چهار ساله فعالیت تقنینی و البته نظارت در حوزه اختیارات مربوطه را آغاز نمود و امید می‌رود در راستای چشم انداز و سند رشد و توسعه کشور به ویژه در زمینه اقتصاد مقاومتی بتواند همگام با دیگر ارکان و مجموعه‌های کشور فعالیت مؤثر و ماندگاری را به انجام رساند.

و اما نکته قابل توجه در این میان توجه به اصول و سیاست‌های کلان گره خورده با منافع ملی، امنیت و استقلال کشور و حفظ همدلی در حوزه داخلی و البته در ارتباط با سیاست خارجی است که علیرغم وجود سلیقه‌ها و دیدگاه‌های متنوع و متفاوت در بسترهای اجرایی و خرد، باید در موضوعات کلان و اساسی از سوی همه اطراف سیاسی مورد توجه قرار گیرد.

توجه به این نکته اساسی هم می‌تواند مهم تلقی گردد که بی‌تردید مجلس شورای اسلامی به عنوان قوه قانونگذاری که می‌تواند تاثیرات مختلفی را در سطح جامعه بروز و ظهور دهد در ارتباط با ایجاد وحدت و همدلی میان بخش‌های مختلف امکان نقش آفرینی جدی دارد و پرهیز از تنش آفرینی، حاشیه‌سازی و ... که منافع ملی کشور را به خطر خواهد انداخت باید از این حوزه به دور باشد.

و اما در ارتباط با موضوع اقتصادی و حل مشکلات معیشتی مردم به ویژه تسهیل تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نیز علاوه بر نهادها و دستگاه‌های اجرایی کشور، مجلس شورای اسلامی باید فعالیت چشم‌گیری را آغاز نموده و به خاطر داشته باشیم که این بیان مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان محترم مجلس که " خجلت و شرمندگی این حقیر و نظام از بیکاری یک جوان از خجلت و شرمندگی جوان بیکار در خانواده خود، بیشتر است " بار سنگینی را بر دوش مسئولان و دست اندرکاران سطوح مختلف برای تلاش در جهت حل مشکلات و گام نهادن در مسیر رشد و توسعه کشور به دنبال خواهد گذاشت.

فراموش نباید کرد که بستر قانون گذاری و تسهیل روند اجرایی کشور در حوزه های مختلف از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و مجلسیان ، چهار سال فرصت ارزشمند در اختیار دارند تا بتوانند زمینه‌های لازم را برای این مهم محقق سازند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب حرکت دولت و جریان اجرایی کشور را در مسیر درست ریل‌گذاری نمایند
و اما در اولین دیدار نمایندگان مجلس دهم با مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) که همراه با توصیه ها و بیانات ارزشمند و مهمی بود، بر حفظ اقتدار و هیبت مجلس که همانا در راس امور قرار دادن آن است هم تاکید نمودند که به راستی این موضوع از جمله مواردی است که مجلس می‌بایست برای دست‌یابی به اهداف تعیین شده از یک سو و همچنین تحقق ریل‌گذاری درست در مسیر اجرایی کشور باید برای ان اهمیت ویژه ای قایل باشد و البته مشورت و بهره‌برداری از ظرفیت‌های دیگر بخش‌ها همانگونه که رهبر معظم انقلاب هم تصریح داشتند در این مسیر می تواند کمک کننده تلقی کننده باشد و با حضور افراد تازه نفسی که به مجلس راه یافته اند نیز امید به اقدامات جدی و ماندگار به ویژه در ارتباط با مشکلات جامعه و مردم بیش ازپیش خواهد شد.

به هرشکل با لحاظ همه آنچه در قانون اساسی ، بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی(ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، اسناد بالادستی و ... می‌توان مشاهده کرد جایگاه مجلس شورای اسلامی در نظام مردم سالار دینی و اهمیت فوق‌العاده آن است که به راستی در سابقه قانونگذاری ایران نمی‌توان دوره هایی با این جایگاه و اهمیت را که جمهوری اسلامی ایران در طول حدود 37 سال گذشته برای آن قایل بوده است را ترسیم نمود و این موضوع فرصت در اختیار خدمتگزاران را در دوره پیش رو چندین برابر یادآوری و خاطر نشان می‌سازد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مجلس و ضرورت‌های امروز کشور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات