بیشتر مردم برزیل خواستار برگزاری انتخابات تازه هستند

به گزارش خبرگزاری رویترز از برزیلیا بر اساس این نظرسنجی که نتایج آن روز چهارشنبه منتشر شد، دولت «مایکل تمر» رئیس جمهوری موقت برزیل درمیان مردم از محبوبیت پائینی برخوردار است و بیشتر مردم خواستار برگزاری انتخابات تازه در سال جاری میلادی (2016)‌ هستند.
نظرسنجی سی ان تی /ام دی ای نشان می دهد که تقریبا یک ماه پس از تعلیق دیلما روسف، 28 درصد مردم به دولت تمر، امتیاز منفی و 11.3 درصد امتیاز مثبت می دهند و 30.2 درصد پرسش شوندگان آن را معمولی می دانند.
بر اساس این نظرسنجی، 62.4 درصد مردم برزیل براین باورند که استیضاح روسف که ماه گذشته (مه) به علت نقض قوانین بودجه و محاکمه وی در سنا، تصمیم درستی بوده است.
همچنین 50.3 درصد پرسش شوندگان خواستار برگزاری انتخابات تازه در سال جاری برای حل بحران سیاسی این کشور هستند.
این نظرسنجی میان دوم تا پنجم ژوئن (13-16 خرداد) میان حدود دو هزار نفر با ضریب خطای 2.2 درصد صورت گرفته است.
اروپام**1486**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیشتر مردم برزیل خواستار برگزاری انتخابات تازه هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات