هیچ گونه تغییر جغرافیایی در استان ایلام صحت ندارد

به گزارش خبرنگار مهر، طی روزهای اخیر و در فضای مجازی مطلبی در خصوص حدف نقاطی از محدوده جغرافیایی شهرستان دهلران و اضافه شدن آن به شهرستان مهران منتشر شده که موجب ناراحتی و نگرانی مردم این شهرستان دهلران شده است.

خبرگزاری مهر بر اساس رسالت خود در راستای روشنگری مصاحبه با استاندار ایلام و فرماندار شهرستان دهلران انجام داده است.

محمدرضا مروارید استاندار ایلام در گفتگوی اختصاصی با  مهر بیان داشت: در چند روزگذشته بحثی در فضای مجازی دال بر الحاق قسمتی از شهرستان دهلران به مهران مشاهده شده و این خبر کاملا ساختگی بوده و افراد عمدا و با اهداف به دنبال شایعه پراکنی هستند.

وی اظهار داشت: برابر تقسیمات کشوری محدوده شهرستان های دهلران و مهران کاملا مشخص بوده و چنگوله به عنوان آخرین روستای شهر مهران است.

استاندار ایلام گفت: تاکنون هیچ گونه جلسه و یا درخواستی در این خصوص در دستور کار استانداری ایلام نبوده و این مباحث که در فضای مجازی در حال انتشار بوده کذب است.

مروارید اظهار داشت: مطرح کردن این مبحث تنها در فضای مجازی بوده و هیچ گونه تغییر جغرافیایی در سطح استان به خصوص این دوشهرستان در دستور کار نیست.
 
فرماندار دهلران نیز گفت: در روزهای اخیر مباحثی در خصوص تغییر در محدوده جغرافیایی شهرستان توسط افرادی مطرح شده که این موضوع صحت ندارد.

امید علی سبزی در گفتگو با مهر اظهار داشت: حوزه جغرافیایی شهرستان دهلران بر اساس تقسیمات کشوری تا زعفرانیه است اما قسمتی از جاده مواصلاتی دهلران به سمت مهران (از روستای کاور تا زعفرانه) که در نقشه تقسیمات کشوری جز دهلران بوده، به لحاظ ارائه خدمات راهداری و راهسازی از امکانات اداره راه وشهرسازی شهرستان مهران استفاده می شود.

وی بیان داشت: با توجه به شرایط توپوگرافی و جغرافیایی این موضوع خدمات راهداری در شهرستان های دیگر استان وجود دارد شهروندان عزیز در این خصوص هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.

ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺩﻫﻠﺮﺍﻥ ﺑﺎ شش هزار و ۲۲۹ ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑﻊ، ﺣﺪﻭﺩ ﯾﮏ ﺳﻮﻡ ﮐﻞ ﻣﺴﺎﺣﺖ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺍﯾﻼﻡ ﺭﺍ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ، ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺩﺭ ﺟﻨﻮﺏ ﻏﺮﺑﯽ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺍﯾﻼﻡ ﻭﺍﻗﻊ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺷﻤﺎﻝ ﺑﻪ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺁﺑﺪﺍﻧﺎﻥ، ﺷﻤﺎﻝ ﻏﺮﺑﯽ ﺑﻪ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﻣﻬﺮﺍﻥ، ﺍﺯ ﻏﺮﺏ ﻭ ﺟﻨﻮﺏ ﺑﻪ ﮐﺸﻮﺭ ﻋﺮﺍﻕ ﻭ ﺍﺯ ﺳﻤﺖ ﺷﺮﻕ ﺑﻪ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺧﻮﺯﺳﺘﺎﻥ ﻣﺤﺪﻭﺩ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ.

شهرستان دهلران دارای ۲۲۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق بوده و به خاطر شرایط مهم کشاورزی توانسته نیمی از گندم استان ایلام را تامین کند، این شهرستان ﺍﺯ چهار بخش ﻣﺮﮐﺰﯼ، ﻣﻮﺳﯿﺎﻥ، ﺯﺭﯾﻦ ﺁﺑﺎﺩ و میمه تشکیل شده که ﺍﻗﻮﺍﻡ ﮐﺮﺩ، ﻟﺮ ﻭ ﻋﺮﺏ با صمیمیت در کنار هم زندگی می کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هیچ گونه تغییر جغرافیایی در استان ایلام صحت ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات