طرح ارتقاء بهره وری نیروی کار در استان سمنان عملیاتی می شود

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی زندیه وکیلی عصر چهارشنبه در خلال نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی سمنان به میزبانی سالن یادگار امام خمینی(ره) استانداری، ضمن اشاره به ساماندهی طرح ارتقاء بهره وری با هدف حمایت از تولید، بیان داشت: اجرای این طرح در چارچوب تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار سال پیرامون اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در سایه ارتقاء سیاست های پولی و بانکی، تقویت سرمایه انسانی و توسعه کارآفرینی به طور گسترده عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: حال که ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از ابتدای سال جاری از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ و از سوی ریاست جمهوری پیگیری می شود، بهتر است در حوزه ارتقاء بهره وری به مثابه یکی از اصول اقتصاد مقاومتی اقدامات ویژه ای انجام داد و هدف از برگزاری جلسات طرح ارتقاء بهره وری نیروی کار در استان سمنان نیز این مقوله است.

رفع موانع تولید در دستور کار

معاون عمرانی استاندار سمنان، درباره شرایط تحقق شعار سال نیز گفت: تحقق شعار سال با برنامه ریزی های منسجم، شناسایی ظرفیت های اقتصادی و جذب سرمایه گذاران داخلی فراهم خواهد شد و مدیران ارشد استانی برای اجرای دقیق برنامه های اقتصادی اهتمام ویژه داشته باشند تا بتوانیم در اجرای سیاست های شعار سال، موفق عمل کنیم.

زندیه وکیلی یکی از موارد تحقق شعار سال را رفع موانع تولید دانست و بیان داشت: پیگیری مشکلات اجرایی، رفع موانع تولید، ارائه گزارش اقدامات انجام شده برای شعار سال، بهره وری نیروی کار، صرفه جویی و ارسال گزارش این اقدامات به استانداری ها و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در شهرستان ها می بایست صورت بپذیرد تا بتوانیم در اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی موفق عمل کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از بخش هایی که در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در آن مشکل داریم، روستاها و مناطق محروم هستند، درباره درباره چالش های شعار سال در حوزه های روستایی، توضیح داد: یکی از چالش های اساسی در مناطق دور افتاده، روستاها و شهرهای فاقد شهرداری، ساخت و سازهای غیر مجاز است و فقدان آماردقیق از توانمندی اقتصادی و معیشتی محسوب می شود که امیدواریم با تشکیل ستادهای فرعی اقتصاد مقاومتی در روستاها و بخش ها با محوریت بخشداران و دهیارات شاهد رفع این موانع باشیم.

معاون عمرانی استاندار سمنان درباره رونق اقتصادی روستاها و طرح جدید استانداری در این رابطه، گفت: با تصویب هیئت دولت، ۲۰۰میلیارد ریال اعتبار ویژه رونق روستایی در اقتصاد مقاومتی پرداخت خواهد شد که این اعتبارات با اعطای تسهیلات چهار درصدی در اختیار کارآفرینان روستایی قرار خواهد گرفت.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح ارتقاء بهره وری نیروی کار در استان سمنان عملیاتی می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات