حزب راست افراطی اتریش انتخابات ریاست جمهوری را "مخدوش" خواند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری دویچه وله،‌ دادگاه قانون اساسی اتریش اعلام کرد که حزب راست افراطی این کشور- موسوم به «حزب آزادی»- دادخواستی حقوقی را علیه روند انتخابات ریاست جمهوری ماه گذشته به این دادگاه تقدیم کرده است.

سخنگوی دادگاه قانون اساسی اتریش با درج مطلبی بر روی صفحه توئیتر خود نوشت: «دادخواستی علیه روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اتریش از سوی «هانس کریستین استراش» رهبر حزب آزادی [به دادگاه] تقدیم شده است».

شایان ذکر است که در انتخابات ماه مه،‌‌ آرای پستی «الکساندر فن در بلن» رهبر پیشین حزب سبز و نامزد مستقل انتخابات را با اختلافی اندک- کمتر از یک درصد یا حدود ۳۱۰۰۰ رأی - بر «نوبرت هوفر» نامزد حزب آزادی برتری داد.

رهبر حزب آزادی اتریش پس از تسلیم دادخواست رسمی خود به دادگاه قانون اساسی گفت: «بدون این اشتباهات و قانون شکنی ها، هوفر به ریاست جمهوری اتریش انتخاب می شد». وی در ادامه برگزاری مجدد انتخابات را بسیار واقع گرایانه دانست.

وکلای این حزب ضد مهاجرت اتریش اعلام کرده اند که شواهدی دال بر شمارش بیش از ۵۷۳ هزار رأی غایب و پستی بدون حضور کمیسیونهای انتخابات محلی و بالتبع، احتمال دستکاری در نتایج را در دست دارند.

در این دادخواست رسمی، بررسی مجدد ۹۴ حوزه از مجموع ۱۱۷ حوزه انتخاباتی در اتریش درخواست شده است.

حزب آزادی اتریش اظهار داشت که مجموع آراء شمارش شده مشارکت ۱۴۶.۹ درصدی (؟) جمعیت محلی در این انتخابات را نشان می دهد.

دادگاه قانون اساسی اتریش در تاریخ هشتم ماه ژوئیه حکم خود را صادر خواهد کرد؛‌ روزی که قرار است «الکساندر فن در بلن» جانشین «هانس فیشر» رئیس جمهور کنونی از حزب سوسیال دموکرات شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حزب راست افراطی اتریش انتخابات ریاست جمهوری را "مخدوش" خواند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات