ماهواره ناسا آلوده ترین مناطق جهان را شناسایی کرد+ تصاویر

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان دانشمندان ناسا به تازگی نوعی ماهواره تولید کرده اند که می تواند میزان آلودگی هوا را نشان دهد.

گفتنی است، این ماهواره می تواند دی اکسید کربن سمی ،دی اکسید گوگرد so2 ، آلودگی های منتشر شده از نیروگاه های زغال سوز، کارخانه های ذوب آهن و فولاد را نشان دهد.

ماهواره ناسا آلوده ترین مناطق جهان را شناسایی کرد+ تصاویراین مواد آلوده کننده اتمسفر کره زمین، عمدتاً از دست ساخته های انسان ها ایجاد شده اند و مابقی توسط گیاهان، جانوران و آتش فشان ها در هوا منتشر می شوند.
یافته ها در خصوص انتشار دی اکسید گوگرد و سایر مواد آلاینده در جدیدترین شماره مجله NATURE به چاپ رسیده است.
ماهواره ناسا آلوده ترین مناطق جهان را شناسایی کرد+ تصاویر
آلوده ترین مناطق جهان در این بررسی آسیای میانه، مکزیک و بخش هایی از روسیه بوده است.
از جمله مزایای این ماهواره شناسایی آلودگی هوا، شناخت مناطق ریزش باران های اسیدی، بررسی و نظارت بر کیفیت هوا ، کمک به پیش بینی تولید گازهای گلخانه ای  است.
ماهواره ناسا آلوده ترین مناطق جهان را شناسایی کرد+ تصاویر
دراین بررسی نقش آتش فشان های فعال دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفته و عنوان شده است که آلودگی اتمسفر کره زمین تا حد زیادی به آنها بستگی دارد.
ماهواره ناسا آلوده ترین مناطق جهان را شناسایی کرد+ تصاویر
گازهای منتشرشده از فوران آتش فشان ها در سطح اتمسفر کره زمین منتشر شده و به تدریج در کل اتمسفر پخش شده باعث آلودگی هوا می شود.
کارشناسان امیدوار هستند این ماهواره اطلاعات جامعی درآینده در اختیار آنها بگزارد.
منبع: live science
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ماهواره ناسا آلوده ترین مناطق جهان را شناسایی کرد+ تصاویر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات