رییس مجلس نمایندگان آمریکا:سخنان ترامپ نژاد پرستانه است

دونالد ترامپ نامزد جنجال برانگیز حزب جمهوریخواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور هفته گذشته طی سخنانی انتصاب گونزالو کوریل به ریاست دادگاه مربوط به پرونده شکایت از دانشگاه ترامپ را بدلیل آن که او مکزیکی تبار است، انتصابی نادرست خواند.
اظهارات ترامپ واکنش های انتقاد آمیزی را در محافل سیاسی آمریکا برانگیخت و سیاست مداران هر دو حزب آمریکا سخنان او را نژادپرستانه خواندند.
در ادامه جنجال های مربوط به این اظهارات خبرنگاران در یک کنفرانس خبری خواستار واکنش پال رایان رییس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا و سایر رهبران این حزب شدند.
رایان که در هفته گذشته رسمان از ترامپ حمایت کرده بود، گفت که از نظر او سخنان وی طبق تعاریف پذیرفته شده نژاد پرستانه است و او حاضر به دفاع از چنین اظهاراتی نیست.
وی در عین حال حمایت از ترامپ را بدلیل آن که حزب جمهوریخواه در صورت نفاق و دو دستگی در انتخابات ماه نوامبر محکوم به شکست خواهد بود، یک رویکرد ضروری دانست.
میچ مک کانل رهبر جمهوریخواه سنای آمریکا نیز روز سه شنبه دریک گفت و گوی تلویزیونی ترامپ را بخاطر چنین اظهاراتی بباد حمله گرفت و گفت نامزد جنجال برانگیزجمهوریخواهان بجای آن که در چنین مقطعی تمام هم خود را صرف ایجاد اتحاد در حزب و آمادگی برای شکست کیلنتون در انتخابات ماه نوامبر کند با چنین اظهاراتی موجب نفاق و دو دستگی بیشتری در این حزب شده است.
شبک **اروپام-4-541 **1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس مجلس نمایندگان آمریکا:سخنان ترامپ نژاد پرستانه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات