قهرمان جهان در سال 2006 می تواند به حسرت 10 ساله خود پایان دهد؟

قهرمان جهان در سال 2006 می تواند به حسرت 10 ساله خود پایان دهد؟ ورزش > فوتبال جهان - همه از ایتالیا انتظار دارند تا در یورو 2016 با یک نمایش قابل قبول همه نتایج بد چند سال اخیر را جبران کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بعد از جام جهانی 2006 که با قهرمانی ایتالیا به پایان رسید تا همین حالا که تنها چند روز به آغاز یورو 2016 باقی مانده است، آن تیم ملی ایتالیا دیگر تکرار نشد تا 10 سال فقط یک قهرمانی در جام جهانی تنها بهانه رویاپردازی طرفداران این تیم باشد. داستان ایتالیا جایی تلخ تر می شود که با مرور عملکرد فجیع این تیم در دو جام جهانی بعدی به این پی ببریم که از آن ایتالیا رویایی همه طرفداران فوتبال فقط یک اسم باقی مانده است. البته نایب قهرمانی در یورو 2012 در بین این همه نتایج ضعیف می تواند دلیل خوبی باشد برای طرفداران متعصب ایتالیا که بگویند : « ایتالیا همیشه ایتالیاست. » در این شکی نیست که صحبت درباره یکی از بزرگترین تیم های تاریخ فوتبال دنیا است. اما ایتالیا در یورو 2016 خیلی بی ستاره به نظر می رسد. همین اتفاق باعث شده تا ترس و نگرانی در دل طرفداران فوتبال این کشور راه پیدا کند که مبادا دوباره این جام هم با یک ناکامی برای آنها همراه باشد. چرا که انگار هر چه بیشتر می گذرد ستاره های لاجوردی پوشان کم سو تر می شوند.

در لیست نهایی ایتالیا برای مسابقات؛ بوفون، کیه لینی، بونوچی و ده روسی از معدود با تجربه های تیم هستند. لیست بازیکنان دعوت شده توسط آنتونیو کونته برای این دوره، پر است از جوانانی که هم می توانند آتزوری را به رویا بازگشت دوباره نزدیک کنند و هم ممکن است خیلی از پس این کار بزرگ بر نیایند و باز چیزی شبیه به 2 سال پیش برای ایتالیا اتفاق بیفتد. همیشه با وجود بازیکنانی چون گتوزو، توتی، پیرلو و خیلی های دیگر، خط هافبک ایتالیا یکی از نقاط قوت این تیم به شمار می آمد. اما در این دوره نه تنها پیرلو بلکه وراتی و مارکیزیو که تنها امید های کونته برای رهبری میانه میدان بودند هم از سفر به فرانسه به دلیل مصدومیت بازماندند. علاوه بر این خط حمله ایتالیا هم متشکل از جوانانی مثل ایموبیله، زازا، ادر، پله، الشراوی و اینسینیه چندان مطمئن و شش دانگ به نظر نمی آید. نقطه قوت ایتالیا همچنان در خط دفاعی است. جایی که بونوچی و کیه لینی و بارزالی سه دفاع مستحکم تیم کونته را تشکیل می دهند و پشت سر آنها بوفون حضور دارد. شاید روشن ترین نقطه در مسیر ایتالیا به سمت موفقیت در یورو 2016 همین سد محکم دفاعی و البته پایدار ترین شماره یک دروازه آتزوری یعنی بوفون باشد. در کنار این ها آنتونیو کونته و مردم ایتالیا که انگار دیگر صبرشان تمام شده است و از این تیم فقط یک موفقیت درخور نام کشورشان می خواهند، شاید دلبستگی بعدیشان انگیزه جوانی باشد که در ترکیب این دوره ایتالیا تزریق شده است.

41257

کلید واژه ها: فوتبال اروپا -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قهرمان جهان در سال 2006 می تواند به حسرت 10 ساله خود پایان دهد؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات