آموزش شکنجه گران عربستان در انگلیسبه گزارش جهان، مهر به نقل از راشا تودی خبرداد: یک نهاد فعال در زمینه حقوق بشر از آموزش نیروهای ویژه شکنجه و اعدام عربستان توسط نیروهای پلیس انگلیس خبر داد.
 
بر اساس اسنادی که به تازگی و بر اساس قانون آزادی اطلاعات منتشر شده، این دسته از افسران سعودی در کارگاه های مختص پلیس و دانشکده پلیسی انگلیس و ویلز آموزش دیده اند.
 
گزارش ها حاکی از آن است که روسای این کالج های پلیسی در انگلیس از آن نگران هستند که آموزش های داده شده به افسران سعودی در راه کشف و شناسایی مخالفین استفاده شده و در راستای شکنجه و یا دست زدن به اعمال دیگری در راستای نقض حقوق بشر از این آموزش ها استفاده شود.
 
کمپین های مخالف با اعدام اعلام کرده اند که همکاری میان پلیس سعودی و انگلیس از سال ۲۰۰۹ آغاز شده و تا سال ۲۰۱۱ نیز ادامه داشته است. دلیل قطع این همکاری ها هم استفاده پلیس سعودی از این روش ها برای شکنجه و سرکوب نیروهای مخالف حکومت در جریان بیداری اسلامی عنوان شده است.
 
در این اسناد آمده است که اگر ثابت شود از این آموزش ها در راستای نقض حقوق بشر استفاده می شوند، در ادامه روند این همکاری ها بازبینی خواهد شد.
 

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آموزش شکنجه گران عربستان در انگلیس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات