رایزنی ربیعی با وزیران کار هند، اتریش و مکزیک و تاکید بر گسترش همکاری ها

به گزارش ایرنا از تارنمای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، 'علی ربیعی' در دیدار با 'شانکر آگاروال' وزیر کار هندوستان با اشاره به منافع مشترک دو کشور گفت: ایران و هندوستان اشتراکات بسیاری با هم دارند و در همین راستا پیش نویس تفاهم نامه با وزارت کشاوری هندوستان در حوزه تعاون ارسال شده است.
وی با بیان این که در حوزه مسائل کار نیز پیش نویس یادداشت تفاهمی برای وزارت کار هندوستان ارسال شده است، افزود: در زمینه تامین اجتماعی و بیمه ها نیز پیش نویس دیگری به وزارت بهداشت و سلامتی هندوستان ارائه شده و علاوه بر این، در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای آماده همکاری با وزارت کار هندوستان هستیم.

* استفاده از تجربیات هند در زمینه آی تی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: هندوستان تجربیات خوبی در زمینه های «آی تی» و «آی.سی.تی» دارد که ما مایل به استفاده از این تجربیات برای اشتغال جوانان تحصیل کرده هستیم.
وی افزود: علاوه بر این هندوستان در زمینه اشتغال عمومی با اجرای طرح موسوم به گاندی و کارآفرینی، تجربه های خوبی دارد که استفاده از آنها برای ما مفید خواهد بود.
ربیعی همچنین تمایل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را برای سرمایه گذاری مشترک، صندوق های بازنشستگی با شرکت ها و صندوق های کشور هندوستان در حوزه های مختلف نفت، گاز و پتروشیمی، حمل و نقل، توریسم و صنعت اعلام کرد.
'شانکر آگاروال' وزیر کار هندوستان نیز در این دیدار با اشاره به اشتراکات فرهنگی دو کشور به موارد همکاری دو وزارتخانه در زمینه توانمندسازی نیروی کار، ایجاد تامین اجتماعی برای کارگران، سازماندهی کارگران غیر رسمی و ارایه خدمات بیمه ای به آنها با تمرکز به کارگران ساختمانی اشاره کرد.
وی دیدار نخست وزیر هندوستان از جمهوری اسلامی ایران را شروع خوبی برای گسترش همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف از جمله کار، تعاون و تامین اجتماعی دانست و از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای دیدار از کشورش در راستای گسترش این روابط دعوت کرد.

* دیدار با وزیر کار اتریش
ربیعی همچنین در دیدار با وزیر کار و امور اجتماعی اتریش به سابقه مثبت اتریش در افکار عمومی ایرانیان به عنوان یک کشور محوری اشاره کرد و گفت: خواستار همکاری و تبادل تجارب در حوزه بیمه های اجتماعی، سیاست های رفاهی و صندوق های بازنشستگی با طرف اتریشی هستیم.
وی همکاری در ایجاد اشتغال و راه اندازی بنگاه های کوچک و متوسط و همچنین همکاری در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای و بهره گیری از روش های آموزشی را از دیگر محورهای همکاری با وزارت کار اتریش برشمرد.
ربیعی با اشاره به شباهت های صندوق های تامین اجتماعی دو کشور و تاسیس سازمان تامین اجتماعی که بر گرفته از اصول تامین اجتماعی آلمان بوده است، به بیمه های مختلف این سازمان از جمله بیمه بیکاری و بازنشستگی و درمانی اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش امید به زندگی در ایران و با توجه به وضعیت صندوق های بیمه ای خواستار همکاری با وزارت کار اتریش در خصوص محاسبات بیمه ای هستیم.
او با ابراز تمایل وزارت تعاون به بهره گیری از تجربیات کشور اتریش در زمینه سیاست های اشتغال، اظهارکرد: ایران آمادگی دارد در زمینه سرمایه گذاری های مشترک در حوزه های حمل و نقل توریسم، نفت، گاز و پتروشیمی و دارو با طرف اتریش همکاری کند.
'آلیوس اشتوگر' وزیر کار و امور اجتماعی اتریش نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور پس از ملاقات رئیس جمهوری اتریش از ایران بیش از پیش گسترش یابد.
وی تمایل خود را به همکاری در زمینه های مختلف از جمله سیستم بازنشستگی و خدمات درمانی با جمهوری اسلامی ایران اعلام و با اشاره به سیستم آموزشی این کشور گفت: جوانان ما حین تحصیل آموزش های مهارتی لازم را در کارخانه های فرامی گیرند.
او ادامه داد: علاوه بر این، بنگاه های اقتصادی به منظور توانمندسازی جوانان و استخدام آنها آموزش هایی را ارائه می کنند که بر همین اساس دولت اتریش هفته گذشته قانونی را تصویب کرد تا جوانان 15 تا 18 سال آموزش های مهارتی را فراگیرند.

* دیدار با وزیر کار مکزیک
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در دیدار با 'آلفونسو ناوارته' وزیر کار مکزیک با اعلام دریافت برنامه اجرایی پیشنهادی وزارت کار مکزیک ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک بتوان این برنامه را امضا کرد و همکاری های دو کشور در این حوزه ها را تحقق بخشید.
ربیعی با اشاره به اینکه مکزیک زمینه های خوبی بر ای توسعه و پیشرفت دارد و برنامه های خوبی را دنبال می کند، افزود: ایران پس از برجام نیز با برخورداری از بازاری 70میلیونی، امکان همکاری های بین المللی و زمینه های خوبی برای توسعه و پیشرفت دارد.
وی اضافه کرد: در همین زمینه صندوق های متعلق به این وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با 33 میلیارد دلار ارزش، خواهان سرمایه گذاری های مشترک با کشورهای خارجی هستند.
او تصریح کرد: در بازگشت به ایران از طریق وزارت اقتصاد و همچنین وزارت صنعت، معدن و موضوع دیدار وزیر اقتصاد و صنعت مکزیک را پیگیری خواهم کرد و امیدوارم که با انجام این دیدارها روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.
'آلفونسو ناوارته' وزیرکار مکزیک نیز با قدردانی از میزبانی طرف ایرانی در سفرش به ایران به آمادگی کشورش برای همکاری در زمینه صندوق های سرمایه گذاری تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این موضوع را پس از بازگشت از ایران در مکزیک دنبال کردم و مقامات مکزیکی نیز در این زمینه نظر مثبتی دارند.
وی در همین زمینه به سفر وزیر اقتصاد مکزیک به ایران برای گسترش همکاریهای در زمینه سرمایه گذاری مشترک اشاره و ابراز امیدواری کرد که با انجام این سفر مقدمات اجرایی سرمایه گذاری های مشترک فراهم شود.
به گزارش ایرنا، یکصد و پنجمین نشست وزیران کار عضو سازمان بین المللی کار از دهم تا بیست و یکم خردادماه با حضور نمایندگان و اعضای سه جانبه (دولت، کارگر و کارفرما) در دفتر مرکزی این سازمان در شهر ژنو سوییس در حال برگزاری است.
این نشست مهمترین رویداد بین المللی در زمینه کار و امور اجتماعی است و کشورهای عضو در بالاترین سطح در آن شرکت می کنند.
از جمهوری اسلامی ایران وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همراه با نمایندگان گروه های کارگری و کارفرمایی به ژنو رفته است.
سخنرانی در نشست مجمع عمومی، جلسه کشورهای غیرمتعهد و نشست وزیران کار کشورهای آسیا و اقیانوسیه و همچنین دیدار با مسئولان بین المللی از برنامه های سفر ربیعی به ژنو است.
شبک**1021**1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رایزنی ربیعی با وزیران کار هند، اتریش و مکزیک و تاکید بر گسترش همکاری ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات