آتش سوزی در لنگرکوه در بخش شهیون دزفول

معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول چهارشنبه شب به ایرنا گفت:حادثه آتش سوزی حوالی ساعت 16:30 دقیقه روز چهارشنبه گزارش شده و در پی آن ماموران منابع طبیعی و محیط زیست دزفول به منطقه اعزام شدند.
حبیب اله آصفی افزود:در پی این آتش سوزی که هنوز میزان خسارت آن هنوز مشخص نشده اهالی محلی و نیز بسیج در کنار سایر دستگاههای ذیربط وارد عمل شده اند تا آتش را مهار کنند.
بخشدار شهیون دزفول نیز به ایرنا گفت:این آتش سوزی در بخشی از مراتع کوه لنگر در پشت روستای لیوس گزارش شده و طبق اطلاع اولیه بخشی از علفزار منطقه در لنگرکوه آتش گرفته است.
هوشنگ عبداللهی افزود:با توجه به کوهستانی و صعب العبور بودن منطقه تا رسیدن ماموران منابع طبیعی و محیط زیست به منطقه ، اهالی محلی و نیز بسیج برای مهار آتش سوزی وارد عمل شده اند.
وی اظهار کرد:از روستای لیوس در 73 کیلومتری دزفول تا محل آتش سوزی در کوه لنگر حدود 2 ساعت باید پیاده روی کرد.
بخشدار شهیون گفت:احتمال اینکه این آتش سوزی به دلیل سهل انگاری چند نفر کوهنورد
اتفاق افتاده باشد وجود دارد اما این موضوع هنوز قطعی نشده اما در دست بررسی و پیگیری است.
عبدالهی گفت:در پی این آتش سوزی تمام امکانات بخش شهیون برای مهار آتش و جلوگیری از خسارت به مراتع بسیج شده و وارد عمل شده اند.
وی گفت: تا لحظه مخابره خبر دود ناشی از این آتش سوزی همچنان منطقه را فرا گرفته است.
روستای لیوس در 73 کیلومتری شهر دزفول در بخش شهیون و در دامنه کوه لنگر واقع شده است.
بخش کوهستانی شهیون دزفول با 2 هزار و 890 کیلومتر مربع وسعت ،پنج دهستان و 372 واحد تقسیمات کشوری در شمال دزفول در استان خوزستان واقع شده است.
6068

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آتش سوزی در لنگرکوه در بخش شهیون دزفول» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات