تونی بلر: کوربین یک متعرض صرف و بی تفاوت نسبت به وضعیت مردم سوریه است

به گزارش ایرنا، تونی بلر، رهبر پیشین حزب کارگر در گفت وگو با بلومبرگ گفت: من به خاطر سرنگونی صدام حسین متهم به جنایت جنگی هستم؛ این در حالی است که ما شاهد بمباران مردم سوریه و کشته شدنشان هستیم و هیچ کاری نمی کنیم، ضمن آنکه جرمی کوربین به عنوان نماد پیشرفت شناخته می شود.
وی «جرمی کوربین» را یک سیاستمدار صرفا معترض توصیف کرد که 'می خواهد به هر قیمتی بر مسند قدرت باقی بماند و انگیزه ای برای پیروزی در انتخابات ندارد.'
نزدیکان 'تونی بلر'، در یک ماه مانده به انتشار گزارش مربوط به نقش انگلیس در جنگ عراق در سال 2003 موسوم به گزارش کمیته چیلکات، گفته اندکه او خودش را برای دفاع از انتقادهای احتمالی در این گزارش آماده می کند.
قرار است گزارش کمیته یادشده ششم ماه جولای یعنی سه هفته پس از برگزاری همه پرسی تاریخی برگزیت در خصوص خروج انگلیس از اتحادیه اروپا منتشر شود.
در این گزارش انتظار می رود که تونی بلر و هم پیمانانش در جریان جنگ عراق در سال 2003 به شدت مورد انتقاد قرار گیرند.
جرمی کوربین پیشتر گفته بود که حزب کارگر رسما بابت مشارکت در جنگ عراق بر اساس فریب افکار عمومی و نقض قوانین بین الملل عذرخواهی خواهد کرد؛ ضمن آنکه تونی بلر می بایستی بابت جنایات جنگی در عراق محاکمه شود.
یک سخنگوی جرمی کوربین در واکنش به اظهارات تونی بلر گفت: به نظر من آنچه تونی بلر می گوید مربوط به خود اوست. اما اگر او می گوید جرمی کوربین صرفا یک رهبر معترض است، این حرف صحت ندارد.
سخنگوی کوربین به این سئوال که «آیا جرمی کوربین نگران از بین رفتن اعتبارش متاثر از همکاری با بلر است» ،پاسخ روشنی نداد.
وی افزود: کوربین رهبر حزب مخالف است و موضع ما در خصوص سوریه و اینکه چطور می توان در آنجا ثبات ایجاد کرد مشخص است.
تونی بلر در بخش دیگری از این گفت وگو گسترش شبکه های اجتماعی را یک «پدیده انقلابی» توصیف کرد و اذعان داشت که این پدیده، کار را برای دیوید کامرون، در قیاس با دوره ی نخست وزیری خودش به شدت دشوار ساخته است.
وی گفت: دیوار صدا در اطراف کامرون به مراتب بلندتر و وسیع تر از قبل است و کار تصمیم گیری را برای او دشوار ساخته است. لذا اگر مراقب نباشید شبکه های اجتماعی از شما گزک می گیرند.
بلر همچنین دیدگاه «بوریس جانسون»، شهردار پیشین لندن و از شخصیت های برجسته حزب محافظه کار را در خصوص طرفداری اش بابت خروج از اتحادیه اروپا را مورد انتقاد قرار داد و گفت: برای من سخت است بفهمم کسی که قبلا شهردار لندن بوده چطور می تواند متصور شود که خروج از اتحادیه اروپا به اقتصاد کشور ضربه نمی زند.
نخست وزیر پیشین انگلیس اما از تلاش های دیوید کامرون برای متقاعد ساختن مردم انگلیس به ماندن در اتحادیه اروپا تقدیر کرد و گفت: به نظر من او در کمپینی کار کرد که از او انتظار می رفت؛ انتظار بیشتری از او به عنوان نخست وزیر نیست.
تونی بلر در بخش دیگری از این گفت وگو در پاسخ به این سئوال که دیدگاهش در خصوص 'دونالد ترامپ' چیست، گفت: سیاست های وی برای من مشخص نیست. اگر این سیاست ها همان چیزهایی است که او تاکنون درباره شان صحبت کرده است ، نمی توان با آن موافق بود.
وی با بیان اینکه انگلیس نمی تواند موافق سیاست منع ورود مسلمانان به آمریکا باشد، افزود: من ایده ای ندارم که ریاست جمهوری ترامپ چگونه خواهد بود چون مشخص نیست منافع مشترک ما دقیقا چیست.
اروپام**4**ن**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تونی بلر: کوربین یک متعرض صرف و بی تفاوت نسبت به وضعیت مردم سوریه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات