چه زمانی کودکان دست به تلافی می‌زنند؟

کودکانی که از سوی والدین شان مورد جلب توجه قرار نمی گیرند دست به تلافی می زنند و کودکان جویای تلافی از آن جهت به این موضع روی می آورند که فکر می کنند تنها زمانی که فردی را مورد آزار قرار می دهند برجسته می شوند. آفتاب : یکی از مشکلات رفتاری کودکان که اغلب والدین با آن رو به رو می شوند بحث توجه به کودک است.
روان شناسان بر این باورند که کودکان به جلب توجه از سوی والدین شان نیاز دارند و هر اندازه این جلب توجه رضایت بخش باشد کودکان در مشکلات رفتاری با والدین کمتر بدخلقی می کنند در حالیکه علت اصلی بدخلقی برخی فرزندان در خانواده بی توجهی والدین به کودکان است که حس رضایت بخشی به کودکان القا نمی کند.
کودکانی که از سوی والدین شان مورد جلب توجه قرار نمی گیرند دست به تلافی می زنند و کودکان جویای تلافی از آن جهت به این موضع روی می آورند که فکر می کنند تنها زمانی که فردی را مورد آزار قرار می دهند برجسته می شوند.
به گزارش آستان از ساینس دیلی، معمولاً واکنش والدین در این مواقع مقابله به مثل است؛ هنگامی که چنین شرایطی ایجاد می‌شود، تمامی روابط کودک و والد دچار آسیب می‌شود.
برخورد آرام و مناسب در این مواقع با کودک بسیار حائز اهمیت است. والدین بایستی در این مواقع سعی کنند از دریچه و دیدگاه کودک به جریان نگاه کنند و سعی در آرام‌سازی کودک داشته باشند.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چه زمانی کودکان دست به تلافی می‌زنند؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات