شورای عالی شهرسازی بدون ابلاغ طرح جامع مشهد‌ نمی‌تواند نظری بدهد

اميرحسين قاضی‌زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عدم ابلاغ طرح جامع مشهد از سوی شورای عالی معماری و شهرسازی اظهار كرد: طبيعتا وقتی قانون مشخصی وجود داشته باشد، حيطه وظايف هردستگاه و سازمانی مشخص می‌شود كه شهرداری و شورای شهر نيز اين قاعده مستثنی نيست.

وی ادامه داد: در حال حاضر و باتوجه به عدم ابلاغ طرح جامع مشهد، نه شورای شهر می‌داند بايد چه كاری انجام دهد نه شهرداری، حتی دستگاه‌های نظارتی نيز مشخصا نمی‌دانند كه بايد چه بكنند و بر روی چه چيزی نظارت داشته باشند.

نماينده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: شورای عالی معماری و شهرسازی تا زماني كه طرح جامع را ابلاغ نكرده است،‌ نمی‌تواند اظهار نظر كند كه چه چيزی درست و چه چيزی غلط است.

قاضی‌زاده خاطرنشان كرد: وقتي می‌توانيم درباره درست و غلط چيزی اظهارنظر كنيم كه شاخصی براي آن تعيين كرده باشيم، اگر شورای عالی معماری و شهرسازی می‌خواهد مشكلی را پيدا و حل كند بايد در ابتدا قانون مربوط به آن را مشخص و ابلاغ كند.

وی درباره علت عدم ابلاغ طرح جامع مشهد گفت: ما همواره با اين داستان‌ها در مشهد مواجه بوده‌ايم، بحث حريم مشهد هم حدود 12 سال به طول انجاميد زيرا آقايان كار خود را به درستی انجام نمی‌دهند.

عضو مجمع نمايندگان خراسان رضوي تأكيد كرد: متاسفانه ما شاهد يك فشلي در حوزه معماری و شهرسازی در كل كشور هستيم و در اين اثر اين فشلي، اوضاع نابسامان و بی‌قانونی در بحث ساخت و ساز به وجود آمد.

قاضی‌زاده افزود: اگر شهرسازی تا به حال كار خود را به درستی انجام می‌داد، شاهد اين همه ناهمگونی در بافت‌ها و ساخت‌وسازها نبوديم.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شورای عالی شهرسازی بدون ابلاغ طرح جامع مشهد‌ نمی‌تواند نظری بدهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات