مانند استرالیا پناهندگان را به‌ جزایر دور دست بفرستیم

به‌ گزارش خبرگزاری مهر به‌ نقل از روزنامه‌ دی پرس، سباستیان کورتز، وزیر خارجه‌ کشور اتریش به‌ تازگی، در گفتگویی با این روزنامه‌ اعلام کرد: اروپا باید مانند استرالیا پناهندگان را به‌ جزایر دور دست بفرستد.

وی در این مصاحبه‌ تاکید کرد: کشورهای اروپایی باید همچون استرالیا آن دسته‌ از مهاجرانی را که‌ غیره‌ قانونی وارد مرزهای اروپا می شوند تا زمان برگشت به‌ کشورهایشان برای اساکن موقت به‌ جزایر دور دست بفرستد.

کورتز افزود: من نمی گویم همه‌ قوانین سختگیرانه‌ استرالیا را کپی کنیم، اما می شود از این طرح برای بیرون رفتن از این بحران کمک گرفت. وی گفت: در آینده‌ای نزدیک طرح خویش را بیشتر روشن خواهم کرد.

وزیر خارجه‌ اتریش با ۲۹ سال سن جوان ترین فرد کابینه‌ دولت اتریش است، وی پیرامون معاهده‌ کنترل بحران مهاجران مابین ترکیه‌ و اروپا گفت: مشکل اساسی این طرح آن است که‌ از تعداد پناهجویانی که‌ به‌ اروپا می آیند، نمی کاهد.

اتریش سال گذشته‌ بالغ بر ۹۰ هزار پناهجو را در کشور خویش پذیرا شده‌ است، اما این کشور نیز، امسال قوانین ورود به‌ اتریش را بسیار سخت تر کرده‌ است.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مانند استرالیا پناهندگان را به‌ جزایر دور دست بفرستیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات