سلفی با سنگ قبرهای عجیب و غریب در بهشت زهرا

سلفی با مردگان فشن در بهشت زهرا

سنگ قبرهای عجیب و غریب بهشت زهرا نمایانگر این است که مردم پایتخت ایران اخیرا برای اموات خود از سنگ قبرهایی متفاوت استفاده می کنند.

متاسفانه تجمل گرایی و چشم و هم چشمی سراسر زندگی مردم امروز را تحت الشعاع قرار داده است . تا آنجا که سبک عزاداری های پرخرج برای اموات به گورستان ها هم رسیده و چشم و هم چشمی ها موجب شده تا تصاویر حک شده بر روی سنگ های قبور به نمایشگاه فشن و خودنمایی بازماندگان تبدیل شود.

آن طور که یک خبرگزاری نوشته با کمی قدم زدن در فضای قطعات بهشت زهرای تهران شاهد سنگ های قبر عجیب و غریب و حتی هنری خواهید بود که برخی از این سنگ ها به نحوی حکاکی و طراحی شده که شهروندان گاهی با آن عکس سلفی می گیرند.

این خبرگزاری در ادامه هم از اینکه روی برخی از سنگ های قبور، تصاویر بدون حجاب زنان نقش می بندد انتقاد کرده و در توضیح اینکه چرا بهشت زهرای تهران اجازه نصب چنین سنگ هایی را می دهد با یک فروشنده سنگ قبر گفتگو کرده است.

این فروشنده گفته است که اساسا بهشت زهرا اجازه نصب سنگ قبرهای متفاوت را نمی دهد، اما کسانی که مایل به نصب این نوع سنگ ها هستند ، سنگ خود را نصب می کنند.

این خبرگزاری نوشته است: «در مورد نصب سنگ قبور با تصویر غیرمتعارف و یا گلدان ها و ستون های بلند در بالای سنگ قبر سوال کردیم که یکی از فروشندگان گفت؛ ما سنگ قبر را طراحی و حکاکی می کنیم و بعد به خریداران تحویل می دهیم و آنها مسئول نصب سنگ هستند.»

اما روابط عمومی بهشت زهرای تهران در پاسخ به رشوه گرفتن برخی از افراد گفته است: «این که گفته شده اشخاصی باج می گیرند ارتباطی با بهشت زهرا ندارد، هرچند نیروی متخلف در هر دستگاه و نهادی وجود دارد و این کار درست نیست، اما اینکه می گویند بهشت زهرا کاری به سنگ قبور و تصاویر حکاکی شده ندارد اشتباه است چون گشت های ما تمام قطعات را بازرسی می کنند و اگر تصویری نامتعارف باشد اول با خانواده تماس گرفته و مهلت می دهند و بعد برای اصلاح اقدام می کنیم.»

در پایان این گزارش به قیمت سنگ قبرهای متفاوت اشاره شده؛ سنگ قبرهایی از 550 هزار تومان تا 60 میلیون تومان که منجر به شکل گیری یک نوع دلالی در گورستان تهران و اطراف آن شده است.

براساس آمارها در تهران روزانه 150 نفر فوت می کنند که اکثرا در گورستان بهشت زهرا در جنوبی ترین نقطه تهران دفن می شوند. بهشت زهرا بزرگترین گورستان پایتخت است که به گفته مدیر عامل آن ظرفیت آن روبه تکمیل است.

سنگ قبرهای بهشت زهرا ، سنگ قبر ، بهشت زهراسلفی با سنگ قبرهای عجیب و غریب در بهشت زهرا

[ منبع این خبر سایت نمناک می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سلفی با سنگ قبرهای عجیب و غریب در بهشت زهرا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات