مارک تونر: ادامه شهرک سازی ها تلاش برای حل بحران فلسطین را با شکست روبه رو خواهد کرد

به گزارش ایرنا، در کنفرانس مطبوعاتی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا یکی از خبرنگاران با اشاره به اظهارات وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی مبنی بر بیرون راندن فلسطینیان از کرانه باختری، گسترش شهرک سازی ها در این منطقه و واکنش وزارت خارجه آمریکا نسبت به این اظهارات سوال کرد.
مارک تونر قائم مقام سخنگوی وزیر خارجه آمریکا در پاسخ گفت: گرچه اسرائیل دوست و متحد آمریکا محسوب می شود اما از نظر واشنگتن حل این مسائل به عهده طرفین است و او نمی تواند اظهار نظری در این رابطه بکند.
خبرنگار با کلیشه ای خواندن این پاسخ تونر گفت: آیا فارغ از این پاسخ های کلیشه ای، واشنگتن واکنش دیگری نسبت به این مساله دارد یا نه؟
تونر ناگزیر در جواب گفت که طبعا چنین اقداماتی از نظر دولت آمریکا تحریک آمیز و نگران کننده است و کمکی به تلاش های دیپلماتیک برای حل مساله فلسطین نخواهد کرد.
سران رژیم صهیونیستی طرح تازه ای را به منظور ساختن 15 هزار واحد ساختمانی در نزدیکی یک فرودگاه از کار افتاده در کرانه های باختری در دست تصویب دارند که زمان اجرای آن منوط به تصمیم گیری از سوی کمیته محلی طرح و مسکن تل آویو است.
این تصمیم سران رژیم صهیونیستی از سوی برخی محافل سیاسی واکنش این رژیم نسبت به برگزاری کنفرانس صلح پاریس در هفته گذشته توصیف شده و انتقاداتی را حتی از سوی رهبران واشنگتن بر انگیخته است.
این در حالی است که 'یوری آریل' وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی حین سفر دیروز خود به مسکو ضمن پیشنهاد ضمیمه کردن منطقه 'سی' از مناطق سه گانه کرانه های باختری به سرزمین های تحت اشغال این رژیم به صراحت به خبرنگاران گفته بود که جهان باید فکر یک دولت فلسطینی را از سر بیرون کند.
بر اساس توافقنامه اسلو که در سال 1994 به امضای طرفین رسید منطقه 'سی' که یکی از مناطق سه گانه در کرانه های باختری محسوب می شود که 60 درصد مساحت این کرانه ها را در بر می گیرد و درحال حاضر بر اساس آمارهای سازمان ملل متحد بیش از 297 هزار فلسطینی در آن سکونت دارند.
این وزیر رژیم صهیونیستی در توجیه طرح پیشنهادی خود اضافه کرده بود که اسرائیل برای ضمیمه کردن این منطقه صرفا نیاز خواهد داشت چند هزار نفر از ساکنان فلسطینی این منطقه را بیرون بیاندازد که از نظر او رقم قابل توجهی نیست.
شبک**اروپام-4-541**1021** 1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مارک تونر: ادامه شهرک سازی ها تلاش برای حل بحران فلسطین را با شکست روبه رو خواهد کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات