اقامه نماز مانع بروز مشکلات در جامعه است

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی رجایی شامگاه پنج شنبه در همایش علمی حوزه «نماز» که در پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، بیان کرد: حضور نخبگان حوزه و دانشگاه در توسعه کمی و کیفی فرهنگ نماز در جامعه جز لاینفک جامعه اسلامی است.

رئیس همایش ملی نماز در فرهنگ رضوی افزود: بازاریان یکی از جامعه های هدف این همایش هستند، اما با توجه به میزان تاثیر نقش نخبگان، تمرکز همایش ملی نماز بر دانشگاهیان، حوزویان و آموزش و پرورش است.  

وی با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) با مضمون، نماز وسیله تقرب هر انسان است، بیان کرد: نماز یک نماد وعامل اصلی اتصال بین بنده و خداوند است.

رجایی گفت: در صورت وجود این عامل اتصال، تمام اعمال و کردار انسان تحت تاثیر نماز قرار می گیرد، که تاثیرات آن  در همه ابعاد جامعه محسوس خواهد شد

رئیس همایش ملی «نماز» در فرهنگ رضوی گفت: جامعه ای که در آن نماز برپا شود و خدا را همیشه ناظر و حاضر بر اعمال خود ببیند، گناه های ریز و درشت در آن جامعه دیده نمی شود.

وی اظهار کرد: تمام مشکلات موجود در جامعه کنونی ناشی از بی توجهی به نماز و حضور خدای متعال است.

رجایی با اشاره به نقش راهبری نخبگان در جامعه گفت: اگر نماز در قشر فرهیخته جامعه نهادینه شود و جایگاه واقعی خودش را حفظ کند، می تواند به تمام اقشار جامعه رسوخ کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقامه نماز مانع بروز مشکلات در جامعه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات