دولت اتمام راه آهن ارومیه را همچون خط آهن اصفهان در اولویت کار خود قرار دهد

حضرت پور روح الله نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت اتمام پروژه راه آهن ارومیه را همچون راه آهن اصفهان در اولویت کاری خود در سال ۹۵ خود قرار دهد.

روح الله حضرت پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با انتقاد از روند کند تکمیل پروژه راه آهن مراغه به ارومیه اظهار داشت:  جای تاسف است که امروز، در حالی که بیشتر نقاط کشور سالهاست از نعمت حمل و نقل ریلی برخوردارند، اما در شهری مانند ارومیه با موقعیت استراتژیک فوق العاده هنوز صدای سوت قطار در آن شنیده نمی‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: محرومیت حمل نقل ریلی و مشکلات فراوان حمل و نقل هوایی در حالی گریبان گیر شهروندان آذربایجان غربی است که این استان از لحاظ زیر ساختهای جاده ای نیز در وضعیت بسیار نامناسبی قرار دارد.

وی افزود: جاده‌های غیراستاندارد آذربایجان غربی به قتلگاه مردم این منطقه تبدیل شده، در حالی که آذربایجان دروازه اروپاست، اما در کمال تعجب مسئولین در سالهای گذشته در حق مردم با حجب و حیای این منطقه ظلم کرده اند.

حضرت پور تصریح کرد: نمایندگان مردم ارومیه در مجلس دهم به شدت پیگیر اتمام طرح راه آهنگ مراغه-ارومیه هستند، با تعویض پیمان کار و تبدیل پروژه به یک پروژه ملی، امیدواریم که راه آهن هر چه سریع تر به پایان برسد.

وی گفت: با توجه به شرایط جغرافیایی مناطق باقی مانده، پیمانکار قول اتمام پروژه تا پایان سال 95 را داده، البته این طرح متاسفانه کماکان با مشکلات مالی رو به رو است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر راه آهن اصفهان که اندازه آن تقریبا سه برابر راه آهن ارومیه است، می تواند در عرض مدت زمان کوتاهی به اتمام برسد، پس راه آهن مراغه به ارومیه که به مراتب از لحاظ شرایط ناهمواری جغرافیایی بسیار ساده تر است هم باید هر چه سریع تر به اتمام برسد.

وی افزود: متاسفانه دولت ها در سال های گذشته نسبت به منطقه آذربایجان غربی توجه کمتری داشتند، اما آذربایجان دیگر مظلومانه پی گیر محرومیت های خود نخواهد بود، بلکه مطالبه گرانه حق مردم خود را می‌خواهد.

انتهای پیام/ج

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت اتمام راه آهن ارومیه را همچون خط آهن اصفهان در اولویت کار خود قرار دهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات