انعقاد تفاهمنامه همکاری میان مؤسسه تحقیقات کشاورزی IRESA کشور تونس و دانشگاه زابل

آرم دانشگاه زابل رئیس دانشگاه زابل گفت: در راستای اجرای دیپلماسی علمی تفاهم نامه همکاری علمی، تحقیقاتی و پژوهشی بین مؤسسه تحقیقاتی کشاورزی و تحصیلات تکمیلی IRESA در کشور تونس و دانشگاه زابل امضاء شد.

موسی بهلولی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زابل اظهار داشت: در راستای اجرای دیپلماسی علمی تفاهم نامه همکاری علمی، تحقیقاتی و پژوهشی بین مؤسسه تحقیقاتی کشاورزی و تحصیلات تکمیلی IRESA در کشور تونس و دانشگاه زابل امضاء شد.

رئیس دانشگاه زابل ضمن بیان اینکه توانمندی‌های علمی و پژوهشی دانشگاه زابل به عنوان دانشگاه نسل سوم و کار‌آفرین حائز اهمیت است، گفت: بزرگ‌ترین مجتمع‌های تحقیقاتی کشاورزی شرق کشور در دانشگاه زابل وجود دارد.

وی افزود: مجتمع تحقیقاتی 6 هزار هکتاری بقیه ا... الاعظم (عج) و دیگر سایت‌های تحقیقاتی کشاورزی دانشگاه می‌تواند زمینه‌های مناسب همکاری بین دانشگاه زابل و مؤسسه تحقیقات کشاورزی و تحصیلات تکمیلی IRESA در کشور تونس را فراهم کند.

رئیس دانشگاه زابل با اشاره به ویژگی‌های مشترک اقلیمی و تحقیقات کشاورزی منطقه سیستان و کشور تونس تصریح کرد: تحقیقات مشترک در زمینه روش‌های تولید انواع زیتون، انگور، گندم، میوه‌ جات و سبزیجات بین دو موسسه علمی با توجه به اولویت های سرمایه‌گذاری های طرفین در این مقوله ها حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه زابل از هر اقدامی در جهت اجرای مطلوب دیپلماسی علمی استقبال و حمایت می‌کند، تاکید کرد: بازدیدهای متقابل رؤسا یا نمایندگان مؤسسات و دانشگاه های معتبر خارجی یکی از راههای توسعه سطح علمی دانشگاه ها است.

بهلولی افزود: معرفی ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی دانشگاه زابل به دیگر دانشگاه‌ها و مؤسسات جهان و همچنین توسعه خدمات آموزشی و پژوهشی دانشگاه و به روز شدن سطح دانش تخصصی پژوهشگران از طریق همکاری‌های دوجانبه و بهره‌مندی از امکانات و خدمات سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات همکار، از دستاوردهای مهم اجرایی‌سازی یادداشت تفاهم‌های بین‌المللی است که سبب پویایی هر چه بیشتر دانشگاه می‌شود.

وی گفت: انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک فی‌مابین دانشگاه زابل و مؤسسه IRESA، شرکت در سمینارها و همایش‌های علمی دو کشور به منظور بالا بردن  سطح توان علمی، تبادل مواد و منابع علمی دروس دانشگاهی، ارائه دوره‌های کوتاه مدت آموزشی برای کارکنان و اساتید و تبادل دانشجویان در مقاطع مختلف به منظور تبادل دانش و بهره‌وری از ظرفیت‌های بین‌المللی از محورهای اصلی این تفاهم نامه به شمار می‌آید.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انعقاد تفاهمنامه همکاری میان مؤسسه تحقیقات کشاورزی IRESA کشور تونس و دانشگاه زابل» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات