خدا نزدیک است!هر جا هستید، هر چه که هستید، در هر لباسی هستید، در هر سنی که هستید؛ ای جوان! ای پسر و دختر جوان! ای مرد و زن میانسال! ای پیرمردان و پیرزنان! ای فقرا! ای اغنیا! ای علما! ای متوسط‌السوادها! هر که هستید، اگر احساس نیاز به خدا می‌کنید _که هر انسان سالمی این احساس را می‌کند_ بدانید که خدا نزدیک است! یک لحظه دلتان را به خدا متوجه کنید؛ جواب را خواهید شنید. ممکن نیست کسی با خدا از روی دل حرف بزند، ولی جواب الهی را نشنود! خدا به ما جواب می‌د‌هد. وقتی دیدید دل شما ناگهان منقلب شد، این همان جواب خداست. وقتی دیدید اشک شما جاری شد، وقتی دیدید روح شما به اهتزاز درآمد، وقتی دیدید طلب با همه‌ وجود از سر تا پای شما جاری شد بدانید این همان پاسخ الهی است؛ این همان جواب خداست و جواب بعدی هم اجابت است؛ اجابت این خواسته‌ها ان‌شاءالله، که در قرآن فرمود: و اسئلوا الله من فضله.٭ از خدا بخواهید. و لیس من صفاتک ان تأمر بالسّؤال و تمنع العطیّة.٭٭ بگویید، سؤال کنید، بخواهید و مگر می‌شود که بخواهید و ندهد؟! البته اقتضائات زمان و مکان و خصوصیات و نظایر آن هم، در خواستن از خدا مؤثر است.
 
٭سوره‌ نسا، آیه‌ ۳۲.
٭٭ #مصباح_المتهجد، ج ۲، ص ۵۸۳.
 
#سیدعلی_حسینی_خامنه_ای
#آداب‌_روزه‌داری_احوال_روزه‌داران
به کوشش
#علیرضا_مختارپور_قهرودی
انتشارات انقلاب اسلامی
صفحه‌ ۱۰۲.

 

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خدا نزدیک است!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات