سودان یکی از بزرگترین قاچاقچیان مهاجران دریای مدیترانه را دستگیر کرد

پایگاه خبری الیوم السابع چهارشنبه شب به نقل از مقامات سودانی افزود : آنها این فرد را با دریافت اطلاعاتی از همتایان ایتالیایی و بریتانیایی خود دستگیر کرده اند.
براساس این خبر مرید مدهانی یک شهروند اریتره ای است که در خارطوم به کار قاچاق انسان مشغول بود.
وی که به خود لقب ژنرال داده مسوول مرگ حداقل ۳۵۹مسافری است که به دلیل کوچک بودن قایق حاملشان و تعداد زیاد مسافر پس از فاصله گرفتن از آبهای لیبی درسال ۲۰۱۳ در نزدیکی یکی از جزایر ایتالیا غرق شد .
براساس این گزارش، آژانس ملی مقابله با جرایم و واحد ارتباطات دولت بریتانیا با همکاری مرکز اطلاعات و امنیت ایتالیا برای تعقیب این فرد همکاری کرده و موفق شدند محل اختفای وی را در خارطوم شناسایی کنند .
در پی ارایه اطلاعات مربوطه به پلیس سودان مقامات پلیس وی را دستگیر کرده ودرهفته گذشته تحویل ایتالیا داده اند.
این گزارش حاکی است که معاون آژانس ملی انگلیس تام داودول در این باره گفت: مرید مدهانی یکی از افرادی است که در حوزه قاچاق انسان فعالیت بسیار گسترده ای دارد و جان انسانها هیچ ارزشی برای وی ندارد .
بر اساس این گزارش وی در یکی ازمکالمات تلفنی اش با تمسخر درباره سوار کردن مسافر بیش از ظرفیت قایق ها صحبت می کرده است.
مدهانی با اتهامات دیگری نظیر رفتار غیرانسانی با مهاجران و به مخاطره انداختن جان آنان و انتقال بسیاری دیگر به صورت غیرقانونی به ایتالیا و از آنجا به سایر کشورهای اروپایی مواجه است.
در هفته گذشته ۱۳۳جسد مهاجران غیرقانونی که در آبهای مدیترانه غرق شده بودند توسط امواج به آبهای ساحلی شهر زواره آورده شده و توسط هلال احمر لیبی از آب خارج شد.
شبک ۶۰۰۲ / 1064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-حوادث می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سودان یکی از بزرگترین قاچاقچیان مهاجران دریای مدیترانه را دستگیر کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات