11 تصفیه‌خانه در استان مرکزی فعال است‌/‌شهر اراک باحجم بالای پساب‌ها روبه‌روست

خلیلی / آبفا استان مرکزی مدیرعامل ابفای استان مرکزی بابیان اینکه ۱۱ تصفیه خانه در استان مرکزی فعال است، گفت: شهر اراک باحجم بالای پساب‌ها روبه‌روست.

عبدالرضا خلیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسیم در اراک، با اشاره به جمع‌آوری پساب‌های استان مرکزی اظهار داشت: فاضلاب‌هایی که در استان مرکزی جمع‌آوری می‌شود وارد تصفیه‌خانه‌ها شده وپس از انجام عملیات تصفیه قابل مصرف شده ودر بخش کشاورزی و فضای سبز به مصرف می‌رسد.

وی افزود: شهر اراک تنها منطقه‌ استان مرکزی است که با حجم زیاد پساب مواجه است و هنوز طرح‌های آن تکمیل نشده که به پساب آن به استفاده برسد اما در شهرهای ساوه و محلات این طرح بطور کامل اجرا شده و فاضلاب‌های جمع‌آوری شده پس از تصفیه به مصرف می‌رسند.

مدیرعامل شرکت آبفای استان مرکزی تصریح کرد: در حال حاضر 11 تصفیه‌خانه در حال بهره‌برداری در استان مرکزی داریم که از آنها استفاده می‌کنیم، در اراک چون حجم فاضلاب زیاد است هنوز به اندازه‌ای که باید از فاضلاب استفاده نمی‌شود ولی بین فضای سبز و تالاب میقان چون حق‌آبه دارند توزیع می‌شود.

خلیلی بیان داشت: در حال حاضر در اراک، تالاب از پساب استفاده ‌می‌کند، در بخش صنعت تاسیسات لازم برای استفاده از پساب در حال کامل شدن است، در کشاورزی نیز تقریبا تاسیسات استفاده از پساب تولیدی ناشی از فاضلاب‌های خروجی  تکمیل شده و تنها فضای سبز است که توسط شهرداری در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: متوسط برخورداری کشور از خدمات جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب نزدیک 40 درصد است که این رقم در استان مرکزی 65 درصد و در شهر اراک قریب به 85 درصد مردم از خدمات آب و فاضلاب استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «11 تصفیه‌خانه در استان مرکزی فعال است‌/‌شهر اراک باحجم بالای پساب‌ها روبه‌روست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات