سالانه ‌120 هزار تن مرغ در خراسان رضوی تولید می‌شود/میزان مصرف مرغ هر فرد حدود 20 کیلوگرم است‌

مرغ سبز/ث مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به میزان تولید گوشت مرغ در استان گفت: سالانه حدود ۱۲۰ هزار تن مرغ در خراسان رضوی تولید می‌شود.

جواد ایزدیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: با توجه به اینکه هم اکنون بسیاری از مرغداری‌ها از نژادهای ویژه‌ای استفاده می‌کنند که در طول 40 روز به اندازه دلخواه می‌ رسد می‌توان گفت که خراسان رضوی به سمت تولید مرغ سایز حرکت کرده است.

وی با اشاره به میزان وزنی که باید مرغ داشته باشد، خاطرنشان کرد: مرغی که بین 1200 تا 1400 گرم وزن داشته باشد بهترین کیفیت گوشت را دارد.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به میزان تولید گوشت مرغ در خراسان رضوی، اظهار داشت: سالانه حدود 120 هزار تن مرغ در خراسان رضوی تولید می‌شود.

ایزدیان بیان کرد: البته میزان ظرفیت تولید مرغداری‎های خراسان رضوی حدود 152 هزار تن است که به دلایل مربوط به بازار این میزان تولید انجام نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در خراسان رضوی سرانه مصرف مرغ برای هر فرد 25 کیلوگرم در سال بیان شده است، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون میزان مصرف هر فرد حدود 20 کیلوگرم است.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در ارتباط با میزان تجهیزات مرغداران این استان، بیان کرد: عمده تولیدکنندگان مرغ در خراسان رضوی خود را با وضعیت روز وقف داده‌اند و تنها مشکلی که وجود دارد در حوزه بازار بوده که باید برای آنها برنامه‌ریزی شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سالانه ‌120 هزار تن مرغ در خراسان رضوی تولید می‌شود/میزان مصرف مرغ هر فرد حدود 20 کیلوگرم است‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات