پیامدهای مرگ غیرنظامیان ماموریت های نظامی را ناکام گذاشته است

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، در گزارش بنیاد سوروس آمده است: در حالی که ارتش آمریکا غالبا تاکید می کند که برای جلوگیری از مرگ غیرنظامیان هر کاری انجام می دهد، اما حملات هوایی با برنامه ریزی ضعیف، عدم شناسایی درست اهداف، مهمات منفجر نشده و نیروهای متمرد، اغلب به مرگ های غیر رزمی در افغانستان، عراق، سوریه و نقاط دیگر منجر شده است.
مطالعه انجام شده توسط بنیاد جورج سوروس نشان می دهد که در افغانستان چنین مرگ هایی ماموریت آمریکا را به شدت تضعیف کرده و به رشد طالبان دامن زده است.
یک ائتلاف تحت رهبری امریکا در اواخر سال 2001 به این کشور تجاوز کرده و شعله های جنگ بین طالبان و دیگر گروه های شورشی از یک سو و نیروهای ملی افغان تحت حمایت آمریکا کماکان زبانه می کشد.
'میشل فلورنوی' یک دستیار سابق وزیر دفاع در امور سیاستگذاری که با مولفان این مطالعه در واشنگتن وارد بحث شده بود، گفت: آمریکا سریعا خود را متعهد به درگیری های نظامی می کند بی آنکه بتواند دانش گرانبهایی که از گذشته کسب کرده است، هضم کند.
وی که سخت گمان می رود در صورت پیروزی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری، رئیس پنتاگون شود، افزود: پس از متجاوز از پانزده سال جنگ، درس هایی که ما باید از این تجربیات بویژه در سطح راهبردی می گرفتیم، کماکان بازتاب زیادی نداشته است.
او اضافه کرد: در افغانستان، محلی های در حال نزاع، اغلب نیروهای آمریکایی را به عنوان رقبای مهاجم شناخته و نبردها با آنها منجر به مرگ غیرنظامیان شده و به رنجش ضد آمریکایی دامن زده است.
'کریستوفر کولندا' یک کهنه کار عملیات رزمی ارتش و مولف مشترک این گزارش نیز در این باره گفت: آسیب دیدن غیر نظامیان به شورش ها سرعت بخشیده و موجب تضعیف دولت های آمریکا و افغانستان شده است.
در این گزارش چندین علل مرگ غیر نظامیان توصیف شده و بویژه حملات هوایی بی برنامه برای حمایت از نیروهای زمینی به عنوان 'محرک عمده' آسیب زدن به غیر نظامیان مورد انتقاد قرار گرفته است.

*آمریکا از شرکای غارتگر حمایت می کند
پنتاگون هنوز می کوشد اثرات حمله بی دقت به بیمارستانی در شهر قندوز افغانستان را که 42 کشته بر جای گذاشت پاک کند.
در سوریه و عراق، جایی که ائتلاف تحت رهبری آمریکا در حال بمباران اهداف داعش از اوت 2014 است، ارتش آمریکا به طور علنی پذیرفته که 41 غیر نظامی را کشته است هرچند که حدود 13هزار مورد حمله انجام داده است.
'راچل راید' مولف این مطالعه گفته است که تعداد کشته شدگان بسیار دست کم گرفته شده است.
وی افزود: آمریکا واقعا مقیاس و تاثیر آسیبی که در حال حاضر به غیرنظامیان در عراق و سوریه وارد شده، نمی داند.
علاوه بر این، در گزارش 'شرکای غارتگر' آمریکا به باد حمله گرفته شده و آمده است که آمریکا با کسانی در افغانستان همکاری دارد که می توانند با اغماض کامل عمل کنند چرا که رابطه نزدیک و کاملا محسوسی با ارتش آمریکا دارند.
شبک**1403**1021** 1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیامدهای مرگ غیرنظامیان ماموریت های نظامی را ناکام گذاشته است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات