مصرف قلیان در بوستان های بروجرد ممنوع شد

محسن صیرفی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بوستان فدک بروجرد به عنوان پایلوت جلوگیری از استعمال قلیان در این شهرستان انتخاب شده است.
وی گفت: با ممنوعیت مصرف قلیان در بوستان ها، طرح جلوگیری از عرضه و مصرف قلیان از سوی کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی بروجرد نیز اجرا شده است.
وی اظهار کرد:مصرف قلیان در سفره خانه ها و قهوه خانه های سنتی بروجرد ممنوع است لذا در صورت مشاهده، با افراد مصرف کننده برخورد می شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد افزود: به منظور ممنوعیت و ترویج محصولات دخانی در مراکز عرضه موادغذایی، طبق ماده سه قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات اقدام می شود.
وی با اشاره به نقش خانواده ها در کاهش مصرف قلیان در بین قشر جوان گفت: به منظور فرهنگ سازی در خانواده ها اطلاعیه های بهداشتی و هشدار در خصوص مضرات مصرف دخانیات از طریق رسانه ها و صفحه نمایش شهری اعلام می شود.
صیرفی شکسته شدن قبح مصرف قلیان را یکی از مشکلات جامعه دانست و یادآور شد: متاسفانه این ماده دخانی به صورت جمعی مصرف می شود.
وی افزود: مصرف قلیان در نوجوانان 13 تا 16 ساله بیش از 2 برابر افزایش یافته که این میزان در بین دختران بیشتر است.
وی با بیان اینکه مصرف یک نخ سیگار بین 500 سی سی تا یک لیتر دود تولید می کند، گفت: هر وعده قلیان برابر با مصرف یک پاکت سیگار یعنی استعمال 10 تا 20 لیتر دود است.
وی افزود: دود استنشاق ‌شده از قلیان نه تنها تمام مواد سرطان ‌زای دود سیگار را دارد بلکه منوکسیدکربن بیشتری نیز دارد ولی متاسفانه در فرهنگ جامعه ما به این حقیقت علمی توجهی نشده است.
وی گفت: با استعمال سیگار و قلیان روند گرفتگی عروق بدن از جمله عروق کرونر با سرعت بیشتری انجام می شود.
6052/3022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مصرف قلیان در بوستان های بروجرد ممنوع شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات