اعتراض مردمی به راه اندازی کارخانه سیگار خارجی در اشتهارد

به گزارش مشرق، علی عطا طاهری در گفتگو با سلامت آنلاین اظهار داشت: در ابتدای سال جاری یک واحد صنعتی تولید دخانیات وابسته به شرکت های خارجی در شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز راه اندازی شد.

وی افزود : این مجتمع صنعتی با سرمایه گذاری شرکت «بی ای تی»  انگلیسی در اشتهارد ایجاد شد که یکسری از اهالی منطقه نسبت به این امر معترض بودند و همچنان نیز اعتراض دارند. 

طاهری با اشاره به اینکه این قراردادها برای سلامت مردم مضر است، عنوان کرد: این اقدام، توسعه و اشاعه دخانیات است. ما از طرفی ادعا می کنیم که باید برای سلامت مردم، کارخانه های تولید دخانیات داخلی را تعطیل کنیم و تولیدات آنها را کاهش دهیم، اما از سوی دیگر به شرکت های خارجی اجازه می دهیم که کارخانه های جدید تولید دخانیات در داخل کشور ما راه اندازی کنند.

مدیر اجرایی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ترصیح کرد : این امر قطعا به اشاعه بحث دخانیات در کشور منجر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بهتر بود کشورهای توسعه یافته بجای این کارخانه های تولید سیگار خارجی، منابع فن آوری و تحقیقاتی در حوزه های دیگر را در اختیار کشورمان قرار می دادند، اظهار داشت: بعد از اجرای برجام، گفته می شد کشورهای خارجی در ایران کارخانه ایجاد می کنند و ما هم فکر کردیم که می خواهند کارخانه های تولیدی یا صنعتی مفید به داخل کشورمان بیاورند، طوری که به سلامت جامعه ضرر نزند، اما متاسفانه اولین عقد قراردادها پس از برجام در راستای تولید سیگار و کالاهای آسیب رسان اجرایی شد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتراض مردمی به راه اندازی کارخانه سیگار خارجی در اشتهارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات