دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویر

به گزارش خبرنگار گروه اخبار داغ فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان: این دیوارها بدون ملات روی هم قرار گرفتند تا مرز زمین‌ها را از هم مشخص کنند و این امکان را به ایرلندی‌ها بدهد تا بتوانند تکنیک بی‌نظیرشان برای کشاورزی در این زمین‌های سخت و صخره‌ای را اجرا کنند. 
دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویرچیزی که با حرکت از غرب به شرق بخش‌های روستایی ایرلند تعجب بسیاری از گردشگرانی را که اولین بار به ایرلند سفر می‌کنند،‌ برمی‌انگیزد، دیوارهای پر پیچ و خم سنگی است که زمین‌های کشاورزی را از هم جدا کرده و در همه جهات گسترده شده و تا جایی که چشم کار می‌کند امتداد یافته‌ است. این دیوار‌های سنگی برای ایرلندی‌ها عجیب و غیر معمولی نیست، ولی گردشگران سؤالات زیادی در مورد آن‌ها می‌پرسند.
دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویر
دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویرهر چند ایرلند چشم‌انداز سبزی دارد، ولی فقط کافی است کمی زیر این لایه سبز و شاداب را حفر کنید تا به یک لایه ضخیم و سخت سنگ آهک آبی برسید. این لایه معروف سنگ آهک آبی در همه جای ایرلند پیدا می‌شود و در زیر نیمی از جزیره نهفته است.
دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویر

ایرلند جزیره‌ای صخره‌ای است که حدود ۳۷۰ میلیون سال پیش با سنگ آهک ذغال‌دار ترکیب شده و شکل گرفته است. در آن زمان ایرلند بخشی از یک دریای کم عمق بوده و بین دو توده زمین نزدیک خط استوا قرار داشته. جا‌به‌جایی قاره‌ها بخشی از بستر دریا را بالا برد تا جایی که از سطح دریا بالاتر رفت و بعدا زمین ایرلند نام گرفت، صد‌ها میلیون سال بعد گل بستر دریا سفت شد و سنگ آهک آبی دقیقا زیر آن قرار گرفت. این صخره‌ها که از زمین استخراج می‌شوند به رایج‌ترین ماده برای ساخت ساختمان در ایرلند تبدیل شده است. از مقبره‌های عصر حجر در بارن (Burren) گرفته تا قلعه‌های عصر آهنی در اینشمور (Inishmore) تا قصر‌ها و صومعه‌های قرون وسطا این سنگ‌ها در همه جا حضور دارند، به ویژه در دیوار‌های سنگی که به صورت ضربدری در تمام کشور امتداد یافته‌ است.
دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویر
دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویر
دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویرسنگ‌ این دیوار‌ها معمولا از خود این زمین‌ها جمع‌ آوری می‌شود، در این زمین‌‌ها سنگ‌ها باید از زمین خارج شوند تا بتوان در آن کشاورزی کرد و از آنجایی که حمل این سنگ‌ها به خارج از زمین کار دشواری است، کشاورزان از این مصالح برای بنای دیوار‌های کوتاه سنگی استفاده و با این کار مرز زمین‌های خود را هم مشخص می‌کنند.
این دیوارها چیزی جز تخته سنگ‌های روی هم انباشته شده نیستند که بدون هیچ ملاتی رو هم قرار گرفته‌اند. دیوار‌ها معمولا بسیار کوتاه هستند و خیلی هم پایدار نیستند که باعث می‌شود همیشه برای حفظ و نگه‌داری آن‌ها تلاش کرد. ناپایداری این دیوار‌ها تبدیل به نکته مثبت آن‌ها شده و مانع خوبی جلوی دام‌هایی هستند که در این منطقه پرورش می‌یابند. حیواناتی که در این منطقه زندگی می‌کنند بر اساس تجربه متوجه شده‌اند که این دیوار‌ها به راحتی فرو‌ می‌ریزند و خود را از آن‌ها دور نگه ‌می‌دارند.
دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویر
دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویر

دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویر
دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویر
دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویر
دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویر
دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویر
دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویر امروزه جزایر آران به‌طور غیرقابل باوری سبز هستند و روی آن‌ها دیوار‌های کوتاه سنگی قرار دارند که زمین‌های کشاورزی را از هم جدا، دام‌ها را از هم تفکیک و از جابه‌جایی لایه نازک خاک توسط باد جلوگیری می‌کنند.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دیوارهای سنگی ایرلند+تصاویر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات