بخش سی سی یو مرکز پزشکی توحید سنندج افتتاح شد

به گزارش ایرنا؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در آِیین افتتاحیه گفت: هم اکنون با اضافه شدن 14 تخت به 26 تخت بخش ccu بیمارستان توحید سنندج مجموع تخت های استان به 165 تخت رسیده است.
دکتر طیب قدیمی با اشاره به اینکه هزینه ای حدود سه میلیارد و 200 میلیون ریال برای بازسازی فضای های بیمارستان و اجرای طرح های عمرانی هزینه شده است، هزینه تجهیزات جدید این بخش شامل مانیتورینگ فول پارامتر، پمپ انفوزیون، اکوکاردیوگرافی و تخت الکتریکال در مدت سه ماه را 650 میلیون تومان عنوان کرد.
به گفته وی؛ در سال جاری چهار دستگاه ماموگرافی به خدمات بخش سلامت استان اضافه شد که اولین دستگاه آن در بخش ماموگرافی مرکز پزشکی توحید راه اندازی شد.
وی با تاکید بر اینکه خود مراقبتی، داشتن سبک زندگی سالم و تحرک جسمانی می توان از ابتلاء به بسیاری بیماری ها پیشگیری کرد، گفت: امید است با همکاری مسوولین سلامت و خود مردم، تغییر در سبک زندگی، رژیم غذایی سالم، افزایش تحرک و فعالیت جسمی و آموزش همگانی نیاز به این تخت ها را به حداقل برسانیم.
تاکنون بیش از یک هزار و 200 میلیارد ریال در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان هزینه شده است.
وی ارتقاء و توسعه بهداشت جامعه، توجه به سلامت آحاد جامعه و کاهش مشکلات درمانی را از اهداف طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد و افزود: طرح تحول نظام سلامت افزون بر یک حرکت جهشی در ارتقاء نظام درمان در حوزه بهداشت و درمان است و در همین راستا تعداد 50 پایگاه سلامت در استان کردستان افتتاح شد.
طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت همزمان با سراسر کشور در استان کردستان اجرایی شده است.
این طرح در بردارنده هفت دستورالعمل، برنامه کاهش میزان پرداختی بیماران بستری در بیمارستان های دولتی، برنامه حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، برنامه حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان ها، برنامه ارتقا کیفیت خدمات ویزیت در بیمارستان ها، برنامه ارتقای کیفیت هتلینگ در بیمارستان ها، برنامه حفاظت مالی از بیماران صعب العلاج، خاص و نیازمند و برنامه ترویج زایمان طبیعی است.
7352/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بخش سی سی یو مرکز پزشکی توحید سنندج افتتاح شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات