46 هزار خانوار بیمه شده تامین اجتماعی در غرب خراسان رضوی

به گزارش ایرنا، حسن سیدآبادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس آمار، شمار بیمه شدگان تا پایان سال 94 نسبت به سال قبل از آن 2300 خانوار افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه در شهرستان های مزبور 170 هزار نفر از خدمات بیمه تأمین اجتماعی بهره مند هستند، افزود: هفت هزار و 480 خانوار از این تعداد بازنشستگان، افراد از کارافتاده و مستمری بگیر هستند.
سیدآبادی با بیان اینکه اکنون 22 هزار خانوار در این شهرستانها تحت پوشش بیمه اجباری تأمین اجتماعی هستند، ادامه داد: هفت هزار نفر از این تعداد رانندگان هستند که تنها 50 درصد از حق بیمه خود را می پردازند و مابقی آن توسط دولت پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه 2 هزار خانواده از بیمه شدگان تامین اجتماعی سبزوار توسط بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی معرفی شده اند، گفت: این افراد شامل بانوان سرپرست خانوار هستند که از خدمات بیمه خویش فرمایی بهره مند و بر اساس قانون با پرداخت 20 سال حق بیمه در 55 سالگی بازنشسته می شوند.
سیدآبادی با بیان اینکه 3600 خانواده در بخش کارگری ساختمان زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی سبزوار هستند، افزود: حدود 2 هزار نفر از بانوان خانه دار شهرستانهای مزبور نیز تحت پوشش بیمه خویش فرمایی این سازمان قرار دارند.
رئیس سازمان تامین اجتماعی سبزوار گفت: پارسال دولت ماهانه 46 میلیارد ریال کمک به عنوان بخشی از حق بیمه کارگران و کارفرمایان را به تامین اجتماعی سبزوار پرداخت کرده است.
وی افزود: همچنین در این مدت 946 میلیارد ریال تعهدات بلندمدت و کوتاه مدت در بخش های پرداخت مستمری، از کارافتادگی و بازنشستگان و ارائه کمک های هزینه ازدواج، کفن و دفن و خرید وسایل پزشکی به افراد تحت پوشش پرداخت شده است.
سیدآبادی اظهار کرد: اکنون پلی کلینیک تخصصی تأمین اجتماعی و بیمارستان واسعی سبزوار به صورت رایگان به افراد زیر پوشش خدمات ارائه می دهند و برای ارائه خدمات به مردم این منطقه سه شعبه زیر نظر تامین اجتماعی سبزوار درشهرستانهای داورزن، خوشاب و جغتای ایجاد شده است.
سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.
8144/7499/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «46 هزار خانوار بیمه شده تامین اجتماعی در غرب خراسان رضوی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات