تعداد گوزن های زرد ایرانی در ایلام به ۴۳ راس رسید

مازیار سلیمان نزاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طرح احیا و تکثیر گوزن زرد ایرانی در خطر انقراض که از سال ۸۶ در استان ایلام آغاز شده بخشی از نگرانی های خطر انقراض این گونه نادر را رفع کرده و هم اکنون تعداد گوزن های زرد ایرانی در ایلام به ۴۳ راس رسیده است.

وی افزود: تکثیر و احیاء گوزن زرد ایرانی از دیرباز در مناطق حفاظت شده «مانشت» و «قلارنگ» در استان ایلام صورت می گرفته و در واقع پهنه دشت زیبای زاگرس زیستگاه های اصلی این گونه نادر به شمار می رود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: تولد چهار گوساله گوزن زرد ایرانی اردیبهشت ماه آغاز شد و  هم اکنون ۴۳ رأس گوزن زد ایرانی در پایگاه تکثیر استان ایلام زندگی می کنند که سال گذشته ۱۰ رأس گوزن زرد ایرانی به سایت تکثیری یزد منتقل‌شد و امسال آمادگی داریم ۱۵ رأس به سایر استانها منتقل کنیم.

سلیمان نزاد بیان داشت: دلیل رشد و تکثیر گوزن‌های ایرانی، ایجاد شرایط مناسب زیستی استان و موقعیت آب و هوای مناسب زیست این حیوانات در منطقه است و  گوزن زرد ایرانی از گونه های نادر و در معرض خطر انقراض بوده که احیا و تکثیر این گونه در استان با هدف حفظ نسل این گونه انجام گرفته است.

وی افزود: استان ایلام با توجه به موقعیت جغرافیایی و چهارفصل بودن برای زندگی و حفاظت از بسیاری از گونه‌های جانوری مناسب است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعداد گوزن های زرد ایرانی در ایلام به ۴۳ راس رسید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات