تألیف کتاب های کمک درسی و امتحانی توسط معلمان خوزستانی 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان، حرج چلداوی، استفاده از پتانسیل علمی معلمان خوزستانی برای تالیف کتب کار، کتاب های کمک درسی و نمونه سوال امتحانی را از اهداف اجرای طرح دانست و اظهار کرد: آموزش و پرورش درصدد است با همکاری اعضای گروه های آموزشی برای مقاطع تحصیلی ابتدایی،  متوسطه اول، متوسطه دوم، فنی و حرفه ای، کاردانش کتاب های کمک درسی تالیف کند.

وی افزود: پیش از این کتاب های زیادی توسط مولفان خوزستانی منتشر شده است اما تاکنون این کار به شکل منسجم توسط آموزش و پرورش انجام نشده بود. ضمن اینکه، تولید محتوا باید با توجه به موقعیت، ویژگی‌ها و نیاز‌های دانش آموزان خوزستانی انجام شود.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به تشکیل کارگاه های آموزشی برای آموزش شیوه های تالیف گفت: این کارگاه ها با دعوت از مولفان کتب درسی و به منظور آشنایی با شیوه و مراحل تالیف برگزار می شوند.

چلداوی ادامه داد: گروه آموزشی هر درس برای تالیف کتاب مورد نظر یک تیم پنج نفره از معلمان توانمند معرفی می کند تا پس از آموزش دیدن، مطابق استانداردهای سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش نسبت به تالیف کتاب اقدام کنند. نکته مهم این است که کتاب ها با مجوز رسمی آموزش و پرورش منتشر می شود.

وی در مورد فرایند تالیف کتاب توضیح داد: محتوای کتاب های تالیفی طی یک فرآیند مشخص در استان و شورای تحلیل محتوای معاونت پژوهش ارزیابی می شوند، سپس این آثار با ثبت در سامانه وزارت به سازمان پژوهش و برنامه ریزی کتب آموزشی معرفی و آنجا بررسی می شوند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان در پایان عنوان کرد: در صورت تصویب این کتب از سوی سازمان پژوهش طی قراردادی با انتشارات و چاپ کتب در این سازمان ها، کتاب ها زیر چاپ می روند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تألیف کتاب های کمک درسی و امتحانی توسط معلمان خوزستانی » اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات