دیدار محمود عباس با عبدالفتاح السیسی در قاهره

خبرگزاری فلسطین معا روز شنبه گزارش داد:‌ دو طرف درباره آخرین تحولات اوضاع در فلسطین و منطقه عربی بحث و تبادل نظر کردند.
جمال الشوبکی سفیر فلسطین در مصر در این باره گفت: عباس آخرین تحولات در باره ابتکار فرانسه و نشست گروه کشورهای حامی فلسطین را که قرار است روز سه شنبه در پاریس و با مشارکت مصر به منظور پایان دادن به اشغالگری صهیونیست ها و خروج از بن بست سیاسی برگزار شود، مورد بحث و تبادل نظر قرار می دهد.
ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین نیز در همین رابطه گفت: عباس در نشست غیر عادی اتحادیه کشورهای عربی در سطح وزیران خارجه شرکت می کند تا موضع واحد کشورهای عربی را در کنگره پاریس در ماه آینده تعیین کند.
المالکی اظهار داشت: عباس وزیران خارجه عرب را در نشست فوق العاده ای که در اتحادیه عرب و به ریاست بحرین برگزار می شود از دیدگاه فرانسه مطلع خواهد کرد تا کشورهای عربی موضع واحدی قبل از نشست کشورهای حامی فلسطین که با مشارکت 26 کشور از جمله مصر، اردن، عربستان، مغرب به همراه دبیر کل اتحادیه عرب برگزار خواهد شد، اتخاذ کنند.
این نشست به منظور پایان دادن به اشغالگری صهیونیست ها و خروج از بن بست سیاسی کنونی برگزار می شود.
وی گفت: در این نشست ما از وزیران کشورهای عربی درخواست می کنیم تا موضع یکپارچه ای اتخاذ کنند تا از طریق نماینده کشورهای عربی در کمیته کشورهای حامی دیدگاه فرانسه که پاریس خواهان برگزاری آن در پایتخت این کشور شده، مطرح گردد.
ریاض المالکی گفت: نشست وزیران خارجه عرب نشست بسیار مهمی برای هماهنگی مواضع کشورهای عربی است و فرانسه نیز خواهان برگزاری اولین نشست در پاریس در اوایل ماه آینده و بدون حضور فلسطین و اسرائیل (رژیم صهیونیستی) است.
هفته گذشته برخی رسانه های جمعی از نشست قریب الوقوع محمود عباس با عبدالفتاح السیسی و بنیامین نتانیاهو در قاهره خبر داده بودند.
خاورم**1408**1275

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دیدار محمود عباس با عبدالفتاح السیسی در قاهره» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات