استاندار: کردستان ظرفیت نمایندگی فرهنگ و هنر ایران را دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا عبدالمحمد زاهدی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کردستان در سنندج به نامگذاری کردستان به استان فرهنگی از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه زیادی در استان وجود دارد که باید بالفعل شود.
او فرهنگ را زیربنای توسعه دانست و گفت: فرهنگ و هنر در توسعه همه جانبه نقش موثری دارد و بدون توجه به فرهنگ که زیر ساخت اصلی زیست و زندگی بشر است، توسعه همه جانبه اتفاق نمی افتد.
او به تاثیر فرهنگ و هنر در پیشگیری از بروز معضلات اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: فرهنگ، هنر و ادبیات شرقی، ایرانی و کُردی در تلطیف فضای روانی جامعه نقش موثری دارد و این منجر به جلوگیری از بروز بسیاری از ناهنجاری ها از جمله عصبانیت و پرخاشگری مردم می شود.
استاندار کردستان تاکید کرد هرچقدر به حوزه فرهنگ و هنر میدان دهیم در تلطیف کردن فضای جامعه نقش موثری دارد.
زاهدی به نقش شورای فرهنگ عمومی در تقویت و ترویج فرهنگ عامه اشاره کرد و گفت: این شورا باید برای حوزه فرهنگ عمومی در استان کردستان که عبارت از الگوهای رفتاری پایدار که انسان ها نسبت به هم دارند، برنامه داشته باشد.
او در ادامه سخنان خود به واگذاری اماکن فرهنگی به بخش خصوصی اشاره کرد و تاکید کرد این اماکن با اولویت هنرمندان و انجمن ها و موسسه های فرهنگی واگذار شود و بر روند واگذاری ها و فعالیت ها نیز نظارت جدی گردد.
وی خواستار برگزاری جشنواره های فرهنگی هنری با محوریت استان کردستان در استان های دیگر کشور شد و گفت: این موضوع در ایچاد پیوند ملی و تقویت اقتصاد هنر موثر است.
زاهدی همچنین خواستار توجه جدی دستگاه های فرهنگی به نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در استان شد و از ادارات و سازمان های دولتی و همچنین مردم خواست کتاب های خود را که به آن نیاز ندارند در اختیار نهاد کتابخانه های عمومی قرار دهند تا سایر مردم هم از آن بهره مند شوند.
3033/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار: کردستان ظرفیت نمایندگی فرهنگ و هنر ایران را دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات